Ставьте like и читайте!

PĒDĒJAIS PILIENS vai Kāpēc pieaugušas meitenes slapina biksītēs

30.09.2022, 3ade.lv

PĒDĒJAIS PILIENS  vai Kāpēc pieaugušas meitenes slapina biksītēs

 

Ir daudz tēmu, kuras mēs, meitenes, atklāti apspriežam: orgasma trūkums, olnīcu novecošanās, pat vēdera uzpūšanās un gāzes. Bet kura no jums ir stāstījusi draudzenēm, ka pieslapina apakšbiksītes? Tās, kuras tomēr ir dalījušās, ir saņēmušas atbildes jautājumu: «Es nesapratu, Tu čūrā biksēs?» Un tad uzreiz tiek dots padoms: «Ak, neuztraucies, manai mammai arī tā gadās!» Un visi klusē, mokās un domā — droši vien, tas ir normāli, jo manai mammai tā bija... tāda ir sievietes nasta. Bet ticiet man, slapjas biksītes pieaugušai meitenei — tas nav normāli! Un mums uzspiestā biezāku ieliknīšu reklāma, ar kuriem dzīve dzirkstīs jaunās krāsās, ir meli! Nedzirkstīs. Tā nevar dzirkstīt, ja katru reizi, kad gatavojaties šķaudīt, jums ir jāapstājas, jāsasprindzina vēdera un cirkšņa muskuļi...


Autore: Olga Sidorova, fitnesa un antigravitācijas jogas trenere


Pat ar biezākiem ieliknīšiem dzīve nedzirkstīs jaunās krāsās, ja nevarēsi normāli skriet, lēkt un smieties, bet orgasma laikā iespējama nesaturēšana.
Dažiem viss sākas ar vienu pilienu, bet dažiem «negadījums» notiek pēkšņi un bagātīgi... Saskaņā ar statistiku, katra piektā sieviete reproduktīvā vecumā saskaras ar urīna nesaturēšanu, katra trešā — agrīnā menopauzes vecumā, katra otrā — vecāka gada gājuma kategorijā (pēc 70 gadiem). Un, jo jaunāka sieviete, jo retāk viņa runā par šo problēmu. Pat pie sava ginekologa. Jo tas ir apkaunojoši. Un, ja kāda tomēr uzdrošinās, tad ginekologiem nav valsts kvotas ārstēšanai, un operācija maksā vairāk nekā 3000 eiro.

Jebkura netīša «noplūde», neatkarīgi no izdalītā daudzuma, jau kalpo kā signāls, ka ir pienācis laiks meklēt palīdzību pie speciālista.

Ir vairāki urīna nesaturēšanas veidi, atkarībā no izpausmēm:


• Stresa izraisīta urīna nesaturēšana ir visizplatītākā. Noplūdes rodas, kad vēdera dobumā palielinās spiediens, piemēram, smejoties, šķaudot, klepojot, vingrojot, ceļot smagumus, veicot straujas kustības un skrienot. Biežākie cēloņi ir atslābusi iegurņa pamatnes muskulatūra, maksts un dzemdes noslīdējums, iegurņa pamatnes saistaudu struktūru bojājumi un dažādu muskuļu grupu koordinācijas traucējumi. Tāpat arī dabiskas dzemdības, liekais svars, ar vecumu saistīts estrogēnu deficīts. Hronisks cistīts, uretrīts un pat bronhīts. Arī emocionālais stress var kalpot kā izraisītājs.

• Urīnpūšļa hiperaktivitātei jeb neirogēna urīna nesaturēšanai raksturīga vēlme bieži urinēt, kas nereti rada arī urīna nesaturēšanu. Galvenie rašanās iemesli ir saistīti ar centrālās nervu sistēmas darbības traucējumiem, taču, neskatoties uz šo trauslo saikni starp urīna nesaturēšanu un nervu sistēmu, biežāk urīna nesaturēšanu provocē dažādu infekciju izraisītas slimības.

• Pastāvīga urīna noplūde — to izraisa urīnpūšļa darbības nervu regulēšanas traucējumi, sfinktera muskuļu darbība, kam normālos apstākļos vajadzētu saturēt urīna noplūdi.

• Refleksa urīna nesaturēšana ir rezultāts tam, ka nervu impulsi no smadzenēm nesasniedz urīnpūsli. Piemēram, šis stāvoklis attīstās pēc nopietniem muguras smadzeņu bojājumiem.

• Urīna noplūde pēc urinēšanas — muskuļu disfunkcijas dēļ pēc labierīcību apmeklējuma urīnpūslī joprojām ir nedaudz urīna, kas pēc tam gravitācijas ietekmē izplūst.

• Nakts urīna nesaturēšana (enurēze) — neapzināta urinācija naktī, kas tiek diagnosticēta sievietēm un meitenēm, kas vecākas par pieciem gadiem.


Urīna nesaturēšana nav tikai nepatīkams simptoms, tas var ļoti ietekmēt visas dzīves jomas. Cieš sievietes psihoemocionālais stāvoklis, veidojas kompleksi, kam seko trauksme un depresija. Sieviete cenšas ilgstoši neatrasties ārpus mājas, jo «tas» var notikt visnegaidītākajā brīdī visnepiemērotākajā vietā. Cieš attiecības ar pretējo dzimumu, dzimumdzīve, darbs, daudzās lietās sevi jāierobežo, pastāvīgi jāvalkā ieliknīši vai pat autiņbiksītes, kuras laikus nenomainot, piedevām sāk nelabi ost. Rodas paaugstināts urīnceļu infekciju risks. Pastāvīgas urīna iedarbības dēļ uz ādas parādās kairinājums, izsitumi un nieze.


KĀ ĀRSTĒT URĪNA NESATURĒŠANU?


Pirms ārstēšanas uzsākšanas ir jānoskaidro traucējumu cēloņi. Tas prasa rūpīgu pārbaudi. Urīna nesaturēšanu sievietēm diagnosticē un ārstē ginekologi un urologi. Pēc pārbaudes ārsts var nozīmēt virkni izmeklējumu, tai skaitā vispārējo un bakterioloģisko urīna analīzi, ginekoloģisko izmeklēšanu, uroģenitālās sistēmas ultraskaņu, urodinamiskos izmeklējumus un funkcionālos testus.

Kad cēlonis ir skaidrs un nepārprotams, var uzsākt ārstēšanu. Pastāv vairākas metodes. Urīna nesaturēšanu var izraisīt urīnceļu infekcija. Parasti problēma pazūd, tiklīdz tiek novērsta pamatslimība.

Ikvienam ir labi zināmas īpašas urīnpūšļa un iegurņa pamatnes muskulatūras trenēšanas metodes, piemēram, Kēgela vingrinājumi. Šos vingrinājumus var salīdzināt ar parastu vingrošanu, bet tikai iegurņa muskuļiem. Kēgela vingrinājumi var palīdzēt atjaunot normālu urinēšanu pēc iegurņa operācijas, kā arī pie vieglas formas stresa izraisītas urīna nesaturēšanas. Palīdzēs uzlabot asinsriti un iegurņa limfodrenāžu, sagatavos grūtniecībai un dzemdībām, un pēc tām palīdzēs atjaunot dzimumceļus. Tāpat palīdzēs novērst dzimumorgānu un maksts sieniņu prolapsa rašanos un attīstību. Izvairīties no iegurņa pamatnes muskulatūras pavājināšanās, kas saistīta ar vecumu. Arī iegurņa pamatnes trenažieri var būt lietderīgi pēc konsultēšanās ar ārstu. Tās ir dažādu formu ierīces, kas tiek ievietotas makstī. Dažas ierīces ir vienkārši jānotur makstī, sasprindzinot muskuļus, citām ir vibrācijas, elektriskās stimulācijas funkcija. Tās var savienot ar viedtālruni un iestatīt treniņu programmas.
Maksts un dzemdes noslīdēšanas gadījumā tiek izmantoti gredzenveida vai trauka formas silikona urīnizvadkanāla pesāriji. No parastajiem ginekoloģiskajiem pesārijiem tie atšķiras ar īpašu izvirzījumu, kas nospiež urīnizvadkanālu, palielinot leņķi starp to un urīnpūšļa sieniņu, tādējādi samazinot spiedienu uz urīna sfinkteru un novēršot urīna noplūdi.

Vieglas formas stresa izraisītai urīna nesaturēšanai efektīvi tiek izmantota Biofeedback terapija (jeb bioatgriezeniskās saites metode) — terapijas laikā sievietes makstī tiek ievietota neliela zonde, kas fiksē muskuļu kontrakciju un, izmantojot datortiekārtu, dod pacientei vizuālus un skaņas signālus, sasprindzināt noteiktus muskuļus, parādot iekārtas displejā, cik pareizi tas tiek darīts, tādējādi iemācot sievietei atpazīt un sajust iegurņa pamatnes muskuļus. Biofeedback ir iekļauts Eiropā oficiāli izmantoto ārstēšanas metožu medicīniskajā rehabilitācijas sarakstā kopā ar citām labi zināmām metodēm. Metode ļauj ārstam un pacientam dabiskā veidā, bez medikamentu izmantošanas, optimizēt normālas organisma fizioloģiskās funkcijas un koriģēt traucējumus.

Ārsts var izrakstīt dažādus medikamentus. Kā viena no korekcijas metodēm tiek izmantots arī filleris, kur procedūras laikā tiek samazināts urīnizvadkanāla lūmenis. Botulīna toksīna injekcijas palīdz novērst urīnpūšļa hiperaktivitāti.

Situācijās, kad neinvazīva ārstēšana nav iedarbīga, pacientei tiek piedāvāta ķirurģiska iejaukšanās. Populārākās ir slinga operācijas: TOT, TVT, TVT-O, TVT-S. Tām ir dažādas tehnikas, taču viens un tas pats princips — urīnizvadkanāla fiksācija, izmantojot sintētiska materiāla «cilpu» un hipermobilitātes samazināšana. Ārsti to sarunvalodā mīlīgi dēvē par «bantītes sasiešanu».

URĪNPŪŠĻA HIPERAKTIVITĀTEI JEB NEIROGĒNA URĪNA NESATURĒŠANAI RAKSTURĪGA VĒLME BIEŽI URINĒT, KAS NERETI RADA ARĪ URĪNA NESATURĒŠANU. GALVENIE RAŠANĀS IEMESLI IR SAISTĪTI AR CENTRĀLĀS NERVU SISTĒMAS DARBĪBAS TRAUCĒJUMIEM, TAČU, NESKATOTIES UZ ŠO TRAUSLO SAIKNI STARP URĪNA NESATURĒŠANU UN NERVU SISTĒMU, BIEŽĀK URĪNA NESATURĒŠANU PROVOCĒ DAŽĀDU INFEKCIJU IZRAISĪTAS SLIMĪBAS.

SASIESIM BANTĪTI?


Kad sapratu, ka vēl vienu grūtniecību neplānoju, jo dzemdības noteikti negatīvi ietekmēs operācijas rezultātu, sāku meklēt ārstu. Viens ginekologs nosūtīja pie otra, otrs pie piektā, sestais bija profesionālis, pat iedeva nosūtījumu uz izmeklējumu veikšanu valsts slimnīcā, bet teica, ka valsts kvotas ir tikai urologiem, bet ginekologi šādu operāciju veic par 2,5 līdz 3,5 tūkstošiem eiro. Esmu pārliecināta, ka vismaz puse no sievietēm, kuras uzdzird šādu summu, tajā pat mirklī nodomā: «Pie velna! Nemaz tik ļoti man tas netraucē.» Un ar to arī viss beidzās.

Taču ne man. Es gribēju piedalīties maratonu skriešanā. Gribēju no sirds skaļi smieties, beigu beigās, gribēju kā visi, paslīdot baidīties salauzt roku, nevis baidīties pieslapināt bikses.

Tā notika mana iepazīšanās ar «čempionu» stresa izraisīta urīna nesaturēšanas ārstēšanas jautājumos sievietēm. Veicot visas nepieciešamās pārbaudes un analīzes, kļuva skaidrs, ka manā gadījumā operācija būs neizbēgama. Gaidīju četrus mēnešus rindā un man «sasēja bantīti» pilnīgi bezmaksas. Diennakts bija jāpavada slimnīcā, turpmāko mēnesi bez fiziskās slodzes, bet pēc tam — notraucu putekļus no lecamauklas un visa pārējā, nebaidoties, ka tuvumā nav labierīcības.

 

 BEAUTY CLOUD

 

Visērtāk ir abonēt! Sūtiet vārdu «Abonements» uz info@3ade.lv un mēs ar Jums sazināsimies!

Pārdošanas vietas -->

komentāri