Ставьте like и читайте!

Permanentais meikaps: aktualitātes un norieti. Mīti un patiesība no meistara Annas Ganago-Maike.

21.11.2013, Almaza Pirha

Permanentais meikaps: aktualitātes un norieti. Mīti un patiesība no meistara Annas Ganago-Maike.
Anna Ganago-Maike

Ar katru gadu dzimst arvien vairāk tehnoloģijas, kas sola mūs padarīt par vēl pievilcīgākām. Vienas tehnoloģijas pārliecināti ieņem savu vietu modes industrijā, savukārt citas neaizkavējoties pazūd. Tomēr ir tādas, kas nemainīgi ieņem līderisko pozīciju, tiesa, tām ir kā fanu loks, tā skeptiskie kritiķi. Viena no tām ir permanentais meikaps. Solī ar permanentā meikapa triumfu atnāca pieredze, kas ne vienmēr ir pozitīva.

Nolēmām padiskutēt ar permanentā meikapa meistaru Annu Ganago-Maike, lai rastu objektīvu skaidrojumu tautā klīstošiem neviennozīmīgiem viedokļiem par šo tēmu.

- Ar ko atšķiras permanentais meikaps no tatuāžas? Vai tikai ar formulējumu?

А. – Divas galvenās atšķirības – adatas ievadīšanas dziļums ādā un viela, kas tiek ievadīta ādas slāņos.

Dziļums permanentajā meikapā – 0.5 – 1mm, tatuāžā – 1 –3mm.

Viela permanentā – organiskas izcelsmes pigments uz glicerīna bāzes. Krāsas ir dabiskas, maigas, ar laiku nemainīgas, vienīgi laika gaitā kļūstot blāvākas (jo izmazgājas). Tatuāžā – sintētiskas izcelsmes pigments uz spirta bāzes. Krāsas ir spilgtas, bezgaumīgas, un, ar laiku mainot savus sākotnējos toņus, paliek uz visu mūžu.

- Ar kādiem instrumentiem veic permanento meikapu, vai pirms procedūras tiek veikta anestēzija?

А. – Par instrumentiem permanentajam meikapam var kalpot:

1. variants – aparāts (mašīna) ar manupulu (līdzīga pildspalvai), uz kuras tiek uzstādīti vienreizējie kārtridži ar adatām. Tas ir klientam drošākais un mazāk sāpīgais variants.

Pastāv arī komplekts bez kārtridžiem, kur uz manipulas tiek uzstādīti stabilizatori, paraloniņi, adatas, vāciņi. Jāatzīst, ka tas ir pagājušais gadsimts, jo nepieciešams dažas no detaļām sterilizēt, kas automātiski paredz inficēšanās riska iespējamību.

2. variants – pildspalva ar adatām, kodols ar vienreizējam adatām, kur visas kustības pigmenta ievadīšanai ādā paveic pats meistars, atšķirībā no mašīnas, kur palīgā nāk motors, kas vada adatu.

Anestēzija ir nepieciešamība, bez šaubām! Speciālisti izmanto gan smēres, gan gēlus ar atšķirīgiem sastāviem. Izvēli nosaka pats klients. Pirms procedūras meistaram ir jāaizpilda karte un jāuzzin par iespējamām alerģijām, slimībām, veselības stāvokli. Tikai pēc tā var izvēlēties līdzekli anestēzijai.

-Vai klientam ir jāgatavojas procedūrai pastāvīgi? Kādā veidā?

А. – Klientam vēlams jau laikus pieiet procedūrai nopietni un savlaicīgi (vismaz trīs dienas iepriekš), izslēdzot alkohola lietošanu, pārtraucot diētas, kā arī nedrīkst dzert procedūras dienā kafiju, lietot antibiotikas un asins retināšanas zāles.

Tāpat nedrīkst īsi pirms procedūras apmeklēt solāriju un veikt pīlingu. Savukārt, ja klients nolēmis veikt procedūru uz lūpām, vēlams iziet tablešu kursu pret herpes uz Aciclovirum bāzes (acic, zovirax, aciclovir… u.tml.)

- Cik dziļi tiek ievadīts pigments, cik efekts ir dzīvotspējīgs? No kā tas ir atkarīgs?

А. – Pigments iekļūst ādā 0,5 – 1mm dziļumā. Neaizskarot matu folikulas.

Permanentais meikaps turās dažādi, no 6 mēnešiem līdz 5 gadiem, kas ir aptuvenie rādītāji.

Šāda milzīga intervāla cēloņi:

  • Meistars (profesionālisms);
  • Pigments (kvalitāte);
  • Klients. Arī šeit var pārskaitīt sekojošus iemeslus ātrajai pigmenta izzūdamībai:

1. Vecums – jo jaunāks, jo ādas reģenerācija ir ātrāka.

2. Pirmā pigmentētās zonas kopšana. Sekot līdzi un kopt sadzīšanas procesam.

3. Veselības stāvoklis. Biežie iekaisumi. Stresi. Hormonālās izmaiņas.

4.Klienta dzīvesveids. Solāriji, pirtis, sejas kopšanas procedūras.

 

- Vai ar permanentā meikapa palīdzību var izmainīt acu formu? Piemēram, piepacelt nolaistos plakstiņus?

А. – Jā, protams, vizuāli izmainīt acs formu ir iespējams: piepacelt acs kaktiņus, pagarināt, dāvāt apjomu, pietuvināt vai attālināt acis vienu no otras. Nolaisto plakstiņu piepacelt ir iespējams, veicot uzacu procedūras.

- Vai ar permanentā meikapa palīdzību ir iespējams panākt dabiskas skaistas uzacis? Vai uzzīmēt īstu uzaci, ja savējās praktiski nav?

А. – Permanentais meikaps, pirmkārt, tamdēļ arī pastāv, lai panāktu dabisku un skaistu efektu! Gan ar dažādu tehniku palīdzību uz uzacīm uzzīmēt matiņus, gan uzklāt ēnu zem saviem matiņiem, gan pilnībā aizkrāsot uzaci. Profesionālim viss ir pa spēkam!

- Vai ar permanentā meikapa palīdzību ir iespējams izmainīt lūpu formu un to krāsu? Cik tas izskatīsies dabiski?

А. – Tieši tā. Permanentais meikaps spējīgs mainīt gan lūpu formu, gan krāsu. Kā arī koriģēt jebkuru asimetriju, dāvāt sulīguma efektu, spilgtumu, kā arī pēc klienta vēlmes uzklāt pigmentu  ar lūpu krāsas vai zīmuļa efektu.

- Savukārt vai ir iespējams padarīt lūpas apjomīgākas, izmantojot permanentā meikapa tehnikas?

А. – Iespējams ar dažādu tehniku palīdzību un krāsu paleti panākt vizuālu apjomu.

- Dažkārt no procedūras klienti iziet ar zilganām un zaļām lūpām. Kāpēc tā notiek, un kā no tā izvairīties?

А. – Esmu dzirdējusi un pat redzējusi šādus klientus, kas pārnāk no citiem meistariem. Diemžēl ne katrs meistars ir kompetents savā profesijā. Šādas traģēdijas cēloņi – darba kvalitāte, pigments, anestēzija.

- Kādas aktualitātes un norieti pastāv permanentajā meikapā?

А. – Šodien ir populāras izteiksmīgas un dabiskas uzacis, pamazām aiziet nebūšanā melnas un šauras, kā 10 gadus atpakaļ. Lūpas dabiskos toņos ar 3D efektu.

Vispopulārākais - acs starpskropstu zonas aizpildīšana, dāvājot gan izteiksmīgu skatienu, gan vizuāli pagarinot un piešķirot skropstām apjomu. Nekādu garo dekoratīvo līniju – ja nu vienīgi pēc klienta lūguma.

- Kā tiek izvēlēta krāsa, lai tā pielāgotos attiecīgajam ādas pigmentam?

А. – Krāsas izvēle atkarīga no klienta ādas tipa, tipāža, sejas ādas tīrības un matu dabiskuma, ņemot vērā nokrāsotos.

-Vai ar permanentā meikapa palīdzību ir iespējams izlīdzināt sejas reljefu, nomaskēt rētas?

А. – Tā saucamās rētu kamuflēšanas uzdevums nav vis problemātiskās zonas izlīdzināšana ar pigmenta aizpildīšanu vienā līmenī ar veselo zonu, bet gan vizuālā izlīdzināšana ar gaismas spēlēm, ēnu efektiem u.tml. Nogludināšanai rētas derētu aizpildīt ar gialuronu un vitamīniem ar mikroelementiem: iziet biorevitalizācijas kursu. Šajā gadījumā šī aparāta mezoterapija – uzgaļi (kārtridži ar sūklīšiem), kas tiek izmantoti komplektā ar mikropigmentācijas aparātu. Tomēr šī ir atsevišķa tēma.

- Šodien permanentais meikaps ir ne tikai uzacis, lūpas, bet arī sejas ovāla formēšana, grumbiņu «aizpildīšana» un pat krūšu oreolu dermopigmentācija...

А. – Kā jau iepriekš minēju, permanentais meikaps ir spēle ar krāsu paletēm, un ar krāsu daudzveidību ir iespējams kā izcelt un uzzīmēt, tā nomaskēt – noslēpt, samazināt, palielināt...

Mikropigmentācijas meistars pielīdzināms māksliniekam ar otu un akvareļu krāsām.

 

- Kādos gadījumos permanentais meikaps ir aizliegts? Kāpēc?

А. – Jā, pastāv aizliegumi ABSOLŪTIE:

1. no insulīna atkarīgā tipa cukura diabēts;

2. slimības, kas saistītas ar ievērojamu asins recēšanas samazināšanos;

3. somatiskās slimības;

4. akūtas infekciju slimības;

5.  keloīdo rētu esamība. Normā permanentais meikaps nedrīkst provocēt sablīvējumu rašanos vai rētu parādīšanos;

6. nezināmas etiloģijas saslimšanas , onkoloģiskās saslimšanas;

7.  psihiskie traucējumi;

8.  epilepcija.

RELATĪVĀS:

1. augsts arteriālais spiediens. Ja klients cieš no hipertonijas, iesaka pirms procedūras izmērīt arteriālo spiedienu un nepieciešamības gadījumā izmantot aparātu spiediena samazināšanai;

2.  grūtniecība un laktācijas periods. Nav rekomendēts veikt permanento meikapu pirmajā grūtniecības trimestrī. Otrajā un trešajā trimestrī un laktācijas periodā procedūru veikt iespējams ar ārsta atļauju gadījumos, ja kliente viegli panes procedūru (nav nepieciešamības izmantot pretsāpju līdzekļus);

3. alerģiskās reakcijas. Šajā gadījumā ir vērts iziet alerģisko testu un pārbaudīt, kā organisms reaģēs uz pretsāpju preparātiem, kas plānoti izmantošanai procedūras gaitā, kā arī uz pigmentu;

4.  ādas iekaisuma slimības plānotajā permanentā meikapa veikšanas zonā (to saasināšanās periodā). Trešā un ceturtā smaguma piņņu saslimšana ( strutaino iekaisuma perēkļu esamība) un rozā pinnes (slimības iekaisuma forma) saasināšanās stadijā ir aizliegumi procedūras veikšanai. Šajā gadījumā noderētu iziet ārstēšanās kursu pie ārsta- dermatologa;

5. herpes saasināšanās stadijā. Nepieciešams iziet ārstēšanās kursu ar pretvīrusa preparātiem. Cilvēkiem, kas cieš no biežās herpētisko izsitumu pārādīšanās uz lūpām, permanentais meikaps nāks tikai par labu. Pirmkārt, pēc procedūras zūd nepieciešamība biežā lūpu krāsas izmantošanā, kas ir pastāvīgs lūpu sarkanās apmales kairinājuma avots, dažkārt novedot līdz inficēšanai. Otrkārt, sarkanā lūpu apmale pēc permanentā meikapa ļoti sablīvē, kalpojot kā herpesa izsitumu parādīšanās šķērslis;

6. Menstruācijas periods. Šajā laikā ievērojami palielinās asinsrite un jūtīgums pret sāpēm. Tādēļ šo procedūru vislabāk veikt cikla vidū;

7. Alkohola un narkotiska reibuma stāvoklis;

8. Konjunktivīts ( acu gļotādas).

- Vai meistars procedūras laikā spēj nodarīt klientam kaitējumu vai inficēt?

А. –  Ja meistars – tik tiešām ir Meistars, tad ne traumas, ne infekcijas klients gūt nevarēs! Sterilitāte – meistara labākais sabiedrotais!

- Kā izvēlēties kompetentu speciālistu, kas ir jāievēro, kādus uzvedinošus jautājumus noderētu uzdot?

А. – Pirmkārt, uzzināt no speciālista par:

  • Diploma esamību, meistara sertifikātu mikropigmentācijā un permanentajā meikapā.
  • Pamatizglītība, vēlams - augstākā.
  • Novērtēt procedūras norises vietu un tās sterilitāti.
  • Uz procedūru aparāta un instrumentiem jābūt norādei par ES kvalitātes sertifikāciju.
  • Visiem pigmentiem un vielām jabūt apstiprinātiem ar kvalitātes sertifikātiem.
  • Pieredze.

komentāri