Ставьте like и читайте!

Pieci padomi anti-age sejas ādas kopšanā vasarā

26.07.2017, Almaza Pirha

Pieci padomi anti-age sejas ādas kopšanā vasarā

Ar pirmajām novecošanas pazīmēm domājam grumbas un ādas tonusa zudumu. Vasarā tam nāk klāt jauna vai ir saasinājusies ādas pigmentācija un sausums. No šīm problēmām neizspruksi, taču labā ziņa ir tā, ka ar to ir iespējams tikt galā. Kā? Par personīgo pieredzi un praksi stāsta ārste dermatoloģe Ineta Mauriņa (“Lāzermedicīnas klīnika”).

Padoms nr. 1: samazini uzturēšanās laiku saulē un lieto atbilstošus saules aizsardzības līdzekļus.

Sauļošanās pretiniece neesmu – ja vien tā ir mērena, ievērojot atbilstošus piesardzības pasākumus.

Ultravioletais starojums – pirmais un galvenais ādas novecošanās vaininieks. Saules starojuma ietekmē tiek bojātas elastīgās un kolagēnās šķiedras ādas vidējā slānī, kā rezultātā āda kļūst ļengana, noslīd sejas ovāls, veidojas grumbas. Būtiski atcerēties, ka regulāra un ilgstoša laiskošanās saulē neizbēgami noved pie pigmentācijas, paplašinātiem kapilāriem (kuperoze) un ādas raupjuma. Turklāt UV stari ievērojami paaugstina ādas vēža risku.

Ilgstoša uzturēšanās saulē palielina riskus trīs ādas vēža tipiem: bazaliomai, plakanšūnu karcinomai un visbīstamākajam vēža veidam melanomai. Tāpēc, rudenim iestājoties, ir vēlama ādas veidojumu pārbaude pie dermatologa. Savā klīnikā mēs pārbaudām ādas veidojumus, izmantojot 30–50 reižu lielu palielinājumu.

Lai pasargātu ādu no priekšlaicīgas novecošanās un maksimāli samazinātu ādas vēža risku, mēs īpaši vēršam pacientu uzmanību uz nepieciešamību iemācīties pareizi baudīt tik ilgotos un šogad ne tik dāsnos saules starus. Ir ļoti svarīgi iemācīties ādu pareizi aizsargāt. Piemēram, mēģinot saīsināt laiku, ko pavadi, laiskojoties saulē, un ik pēc trim stundām atjaunojot saules aizsargkrēmu ar aizsardzības faktoru, ne mazāku par 30.

Mūsdienās ir plaši pieejami dažādas konsistences saules aizsarglīdzekļi gan krēmu un gēlu, gan eļļu un losjonu veidā. Piemēram, Altacare saules aizsargkrēmi ir maigas konsistences, viegli un nerada spīduma efektu. Ikdienas lietošanai domātajam Altacare dienas krēmam atšķirībā no daudziem citiem saules aizsargfaktors (SPF) ir 30. Dodoties parastās ikdienas gaitās, pietiek šo krēmu uzziest no rīta, bet, ja cilvēks uzturas ārā, tad saules aizsargkrēms jāuzklāj no jauna ik pēc 2–3 stundām. Ir arī speciālais saules aizsargkrēms, kura SPF ir 50, tas īpaši svarīgs ir cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, jo viņi saulē ātri apdeg. Krēms atkārtoti jāuzklāj pēc katras peldes, pēc svīšanas. Jebkurai saules aizsargkosmētikai jādarbojas gan pret UVA, gan pret UVB stariem. UVB stari darbojas virspusēji, rada apdegumus un ādas vēža risku, bet UVA starojums iekļūst ādā dermas līmenī un bojā kolagēna struktūru, kā rezultātā āda ātrāk noveco.

Aizsargājot seju, par ķermeni bieži vien tiek aizmirsts. Paturi prātā kā mantru: saules aizsargapģērbs, krēms ar aizsargfaktoru un izvairīšanās no uzturēšanās saulē laikā no 12.00 līdz 16.00, kad UV stari ir visagresīvākie.

Jāpatur parātā – jo vecāka āda, jo izteiktāk tavā sejā būs redzamas saules radīto bojājumu sekas. Šodien Tev ir vasaras raibumi, kas paši par sevi mazinās, ziemai atnākot, bet rīt saules radīto neglīto pigmentāciju (ko mēdz dēvēt par vecuma plankumiem) uz vaigiem un pieres varēs mazināt tikai un vienīgi ar lāzeru vai intensīvi pulsējošās gaismas iekārtu (IPL). Klīnikā ar šo problēmu, samazinot saules radīto pigmentāciju un paplašinātos asinsvadus, mēs veiksmīgi tiekam galā ar IPL iekārtu jeb VL-Dye sistēmu (Alma Lasers, Izraēla). Sīkāk par to --->

Taču uzsākt procedūras drīkstēs tikai tad, kad vasaras iedegums pazudīs un saule vairs nebūs tik intensīva, proti, septembrī un oktobrī.

Padoms nr. 2: vienlīdz apzināti pieej dzīvesveidam, ēšanas paradumiem un tam, ko klāj uz ādas.

Ādas skaistums un veselība tiešā veidā ir atkarīgi no tava dzīvesveida un ēšanas paradumiem. Lietojot visdārgāko krēmu, taču tajā pašā laikā ciešot no bezmiega, smēķējot un našķējoties ar sviestmaizēm, lolot cerības uz jauneklīgu ādu ir gaužām muļķīgi.

Iesaku atcerēties par veselīgu un pietiekami ilgu miegu, kā arī sabalansētu uzturu, lietojot vērtīgus un vitamīniem bagātus produktus. Neaizmirsti par piesātinātajām taukskābēm omega 3 un omega 6 veidā, ko organisms uzņem no dabīgajiem avotiem – olīveļļas, linsēklām un zivīm. Ūdens jādzer visas dienas garumā. Samazini pusfabrikātu un cukura lietošanu. Un neaizraujies ar alkohola lietošanu, kas aktivizē bioķīmiskos procesus, kaitējot normālai ādas šūnu producēšanai.

Padoms nr. 3: mitrini ādu un lieto antioksidantus.

Vienmēr jāatceras par ādu mitrinoša krēma lietošanu! Pareizi kopta āda vienmēr izskatās krietni gludāka un starojošāka.

Aktīvas saules periodā mēs iesakām lietot antioksidantus saturošus kosmētiskos līdzekļus. Vieni no efektīvākajiem ir C vitamīnu saturoši serumi. C vitamīns ir spēcīgs antioksidants, un ir pierādīta tā efektivitāte cīņā ar jau esošu pigmentāciju, taču pats galvenais – tas samazina jaunu pigmentu rašanās risku. Klīnikā pieejamais Altacare kosmētikas klāsts ietver gan aktīva C vitamīna serumus, gan pūderi ar C vitamīnu un saules aizsargfaktoru SPF 50.

Padoms nr. 4: nežēlo līdzekļus profesionālām procedūrām.

Sejas kopšanai nav obligāti jābūt komplicētai. Laika gaitā tai ir nepieciešams tikai nedaudz piepalīdzēt.

Pievērs uzmanību tā sauktajām vasaras procedūrām. Mūsdienās ādas kopšanas profesionālās procedūras nav tikai ilūzija. Tās, saprotams, laiku atpakaļ neatgriezīs, taču izmaiņas, kas veicina grumbu veidošanos un ādas novīšanu, palēnināt spēs.

Daudzas procedūras, kas tiek veiktas rudenī, ziemā un agrā pavasarī, vasarā ir nevēlamas. Taču ir tādi lāzeri, ar kuriem iespējams strādāt visa gada garumā. Un procedūra numur viens vasarā ir Clear Lift. Ar tās palīdzību tiek uzlabota ādas kvalitāte. Šis lāzers neiedarbojas uz virsējo slāni, bet gan iekļūst ādā 2–3 mm dziļumā un aktivizē fibroblastus, kas sāk izstrādāt kolagēnu un elastīnu. Pateicoties šiem procesiem, āda top tvirtāka un jauneklīgāka. Sejas kontūra, grumbiņas ap acīm un visas pārējās sejas daļas tiek nogludinātas, ādas struktūra ir krietni uzlabota. Clear Lift iesakām apvienot ar ultraskaņas procedūru, kuras laikā tikai ar ultraskaņas/spiediena palīdzību (bez injekcijām) ādā tiek ievadītas pacientam individuāli piemeklētas kosmētiskās vielas. Šī procedūra tiek saukta par Impact.

Ja sejas āda ir sausa, liekam lietā mitrinošo preparātu, ja seja ir pārgurusi, klāta ar daudziem pigmenta plankumiem, izvēlēsimies C vitamīnu u.tml. Procedūra ir pilnībā nesāpīga. Lieliskam efektam nepieciešams iziet 5–6 procedūras ar 3–4 nedēļu intervālu. Vēl es vēlos uzrunāt tās sievietes, kas pagājušā gadā veica atjauninošās Clear Lift procedūras. Patlaban ir īstais laiks, lai veiktu profilaksi, proti, izietu uzturošo procedūru kursu (Clear Lift + Impact). Lai sasniegto efektu uzturētu, vasarā būs gana ar trim procedūrām.

Padoms nr. 5: ādas diagnostika.

Rudenī vizīte pie dermatologa jāsāk ar ādas dermatoskopisko pārbaudi. Šī speciāli izstrādātā datorsistēma ir aprīkota ar specifisku analītisku programmu un augstas izšķirtspējas kameru, kas ļauj iegūt un saglabāt vairākkārt palielinātus ādas laukumu attēlus, veikt precīzu ādas diagnostiku un novērtēt ārstēšanas efektivitāti. Sistēma ļauj savlaicīgi konstatēt ļaundabīgu audzēju, piemēram, melanomu. 

 

Lāzermedicīnas klīnika, Kokneses prospektā 18A, Rīga

  • Darba dienas – no 9.00 līdz 19.00
  • Sestdienās -  no 9.00 līdz 17.00
  • Svētdiena - brīvdiena
  • +371 67 374 747
  • +371 67 374 744
  • +371 67 315 316
  • +371 67 610 217

komentāri

  • Reklāmkarogs