Šodiena Ceturtdiena, 30 jūlijs

TOP BLOGS3


Izlasot virsrakstu, ļoti iespējams tava pirmā asociācija bija - lētais gals,...

TOP Parties3


No 31. jūlija līdz 2. augustam Dzintaru koncertzālē norisināsies...

Mēneša pēdējās otdienas pievakarē, 28. jūlijā, pašā Rīgas centrā...

Nedēļas nogalē Andrejostā, klubā First Dacha aizvadīts spilgtākais modes nakts...

TOP Veselība3


Par argana eļļu tika stāstīts jau gana daudz, tāpēc, domājams, garās prelūdijas...

Šodien termins "minerālā kosmētika" tiek pielietots daudz un...

Priekšā gaidāma ilgi gaidīto brīvdienu virkne! Lai gan laikapstākļi...
3ADE

Pretgrumbu krēms: kad tas kļūst nepieciešams?

 

Tas ir jautājums, ko jau labu laiku sev uzdodu, patiesībā vairākus gadus. Nevarētu teikt, ka esmu kļuvusi ļoti krunkaina, bet man sen vairs nav 30 un tūlīt paliks visi 35. Vai arī man pienācis laiks ķerties pie pretgrumbu krēmiem? Nu vismaz profilakses nolūkos. Kāds ir anti-age krēmu vecums un vai ar tiem jāpasteidzas vai gluži otrādi, nav ko jau priekšlaicīgi ādu pie tiem radināt?

 

Vienas domā, ka kosmētiskie līdzekļi ar atzīmi anti-age domāti dāmām jau krietnos brieduma gados. Citas gluži otrādi, vēl pavisam agrā jaunībā ieraugot kaut ko līdzīgu krunciņai uz savas sejas, pirmās mīmiskās krunciņas, tūlīt skrien iegādāties pretgrumbu krēmus un liftinga serumus ar atzīmi "Pret dziļām krunkām" vai "sejas ovāla modelēšanai" utt. Ne vienas, ne otras nedara pareizi. Kāpēc? To arī centīsimies noskaidrot. Vispirms - kāpēc un kā āda noveco?

 

Ādas novecošana mēdz būt dabiska (hronoloģiska) un priekšlaicīga. Tieši priekšlaicīgu novecošanu var ietekmēt. Ir dzirdēts daudz dažādas informācijas par to, kas paātrina ādas novecošanu: vitamīnu trūkums organismā, smēķēšana, stress, pārlieka sauļošanās, nepietiekama ādas mitrināšana un saules aizsargkrēmu nelietošana.

Kāda ir dabiskā novecošana?

Pēc 25-27.gadu vecuma ādas reģenerācijas procesi sāk palēnināties, ādas šūnas vairs neaiztur ūdeni, pasliktinās hialuronskābes, kolagēna un elastāna izstrādāšanās

Ādas šūnām kļūst arvien grūtāk atjaunoties - tieši tāpēc 20.gados var dejot līdz rītam, un no rīta izskatīties nevainojami. Savukārt ap 30.gadiem negulētās nakts nospiedumi sejā kļūst jau labi redzami.

Tieši tāpēc šūnām vajadzīga papildus palīdzība Tas ir laiks ņemt palīgā nāk pretnovecošanas līdzekļus. Galvenā šīs kosmētikas īpašība - aktīvās sastāvdaļas, kas palīdz atjaunot ādas šūnas. Tās ir, piemēram, hialuronskābe, kolagēns, elastāns, augu ekstrakti, peptīdi...

Tātad, kad ir īstais laiks mitrinošo vai barojošo krēmu aizstāt ar anti-age krēmu? Tas galvenokārt atkarīgs no individuālajām vajadzībām. Parasti kosmetologi aptuveni 30.gadu vecumā iesaka lietot krēmus domātus "pirmajām krunciņām". Tomēr, ja jums ir ļoti aktīva mīmika, plāna un sausa āda vai ir izteiktas ādas priekšlaicīgas novecošanas pazīmes (piemēram, mīmiskās krunciņas un tonusa zudums) - šis brīdis var iestāties arī ātrāk. Bet, ja iedzimtība un gēni īpaši labi - arī vēlāk.

 

Starp citu, vispirms vajadzētu atrast sev piemērotu mitrinošo krēmu jaunai ādai (bet sausai ādai vēl arī barojošu) un pieradināt sevi to regulāri lietot. Vairumā gadījumu tikko atklātās krunciņas pazūd. Bez tam krēma sastāvs jaunai ādai un sastāvs krēmam pret pirmajām krunciņām ir visai līdzīgi. Tie satur mitrinošās sastāvdaļas (hialuronskābi, lecitīnu, alojas ekstraktu utt), šūnas aizsargājošus antioksidantus (piemēram, bioflavonīdus), sastāvdaļas, kas nostiprina epidermu (augu eļļas). Protams, "īstajiem" pretgrumbu līdzekļiem ir daudz piesātinātākas formulas.

 

Daudz vieglāk ir saglabāt to, ko daba ir devusi nekā mēģināt uzlabot trūkumus. Kad vecuma izmaiņas ādā tikai sākas, ir iespēja šo procesu nedaudz apturēt. 30. gados par jūsu ādas labāko draugu jākļūst kosmētiskajiem līdzekļiem, kuru pamatā ir hialuronskābes preparāti, jo šīs substances izstrādāšanās organismā ievērojami palēninās. Tieši hialuronskābe atbild par ūdens saglabāšanos šūnās. Savukārt no tās daudzuma atkarīga kolagēna un elastāna sintēzes apjoms. Tāpēc parasti 30.gados sāk parādīts pirmās krunciņas un seja sāk izskatīties "nogurusi".

 

Un visbeidzot, vajadzētu aizmirst par lielāko kosmetoloģijas bubuli: ja pārāk ātri sāks lietot pretgrumbu krēmu - āda pie tā pieradīs un ātrāk sāks novecot.

Patiesībā āda var pierast tikai pie tā, ka viņu kopj, baro, mitina....Kosmētiskie līdzekļi nav hormonālās zāles vai antibiotikas, pie kurām tiešām var rasties "pieradums". Āda uzņems tikai tās aktīvās komponentes, kas viņai vajadzīgas un centieni uzlabot jau tā normālu šūnu darbību nesniegs nekādus rezultātus. Respektīvi kaitējuma, no tāda krēma, nebūs, bet labuma arī.

 

 

Ja jūs tekstā atradāt kļūdu, lūdzu iezīmējiet to un nospiediet Ctrl + Enter

TOP POP3    Sejas


Pavasarī zīmols Vichy atjaunojis sēriju Purete Thermale, kura rindas papildinājuši daži izmēģināšanas vērtie jaunumi. Testēšanai esam izvēlējušies...
Jau trešo reizi pēc kārtas redakcijai un divām mūsu lasītājām ir iespēja izmēģināt Saneribox skaistuma kastīti. Šoreiz mūs sagaidīja patīkamas metamarfozes –...
Vēl tikai pirms pusgada šī kosmētika priekš manis bija kā balta lapa. Kārtējā darba prezentācijā iepazinu ne vien BABOR, bet arī zīmola pārstāvi Latvijā – Hele...