Ставьте like и читайте!

Sejas kontūras armēšana jeb...Vai iespējams atgriezt jaunību?

04.12.2012, Almaza Pirha

Sejas kontūras armēšana jeb...Vai iespējams atgriezt jaunību?
ģeometrija

 

 

Neviens nevēlas būt vecs, neglīts vai slims. Kāds par to domā jau 25-os, bet cits atjēdzas tikai 55-os un cenšas ielēkt pēdējā vagonā.

Vai iespējams atgriezt jaunību jeb kā apturēt novecošanu? Nu jau pat nezinu kā pareizāk formulēt šo jautājumu un attieksmi pret šo problēmu.

Vērojot sievietes salonos, izstādēs, meistarklasēs un semināros novērojams tikai viens: cerība, ka ārsts uzdāvinās jaunību.

Esmu pārliecināta, ka tad, kad laiks nokavēts, nav iespējams atgriezt sejas un ķermeņa jaunību. Taču apturēt laiku - ir pilnīgi reāli. Tomēr tam ir nepieciešams plāns. Ja jums ir 40, tad maksimums, ko jūs variet darīt - apturēt laiku pie atzīmes "40"...Taču atgriezt savu 30-nieces ... seju neizdosies. Un ziniet kāpēc? Tāpēc, ka ja jūs par sevi nerūpēsieties jau laicīgi, tad 40 gados, visdrīzāk, izskatīsieties uz 45...

Vēlaties apturēt jūsu jaunuma pulksteni - sāciet jau šobrīd.

Nekad nebeigšu stāstīt par profilaksi un pastāvīgu, regulāru sejas un ķermeņa kopšanu. Šinī procesā ietilpst ne tikai krēmi un kosmetologa apmeklējums - tā ir arī jūsu ēdienkarte, jūsu dzīves veids, atteikšanās no kaitīgiem ieradumiem, jūsu domas. Ja ar to viss būs kārtībā un acīs mirdz uguntiņa, tad variet šo rakstu lasīt arī tālāk...

Kāpēc? Tāpēc, ka pat pašas inovatīvākās procedūras nav spējīgas jums palīdzēt, ja pati nevēlēsieties pie tā piestrādāt.


Sejas kontūras armēšana

…ja šo frāzi ievadīt google meklētājā, tad var atrast - armēšana ar zelta diegiem, armēšana ar biogēlu un armēšana ar filleriem.

Par visu pēc kārtas.

Armēšana ar zelta diegiem...skan bagāti, skaisti un pārliecinoši. Man šī procedūra asociējas ar kādu mūsu viešņu...Kad viņa savam vīram pateica, ka laikam pienācis laiks veikt armēšanu ar zelta diegiem, vīrs atbildēja ar pretjautājumu: "Un ko tu darīsi pēc pieciem gadiem? Cauršūsim tevi kā džinsus, ar otru šuvi?". :) Labi, ka vīrs tāds prātīgs.

Uzreiz arī piebildīšu, ka stāsti par Kleopatras skaistuma iemeslu - cauršūtie zelta diegi ir pilnīgas muļķības. Piedodiet, bet savādāk to nevar nosaukt. Un kad ārsti klientu pievilināšanai izmanto šo apgalvojumu, tādas klīnikas virzienā pat skatīties nevēlos.

Armēšana ar zelta diegiem - tas nozīmē, ka zem sejas ādas ievada smalkus zelta diegus. Reklāmā minēts, ka zelta diegi provocē jaunu audu veidošanos - kas arī ir "laika pagriešana atpakaļ". Atrodoties ādas iekšienē, zelts pastiprina asinsriti, kas veicina skābekļa un barības vielu padevi šūnām.

Rezultātā, kā apgalvo ārsti, ievērojami paaugstinās ādas tonuss, uzlabojas tās ādas krāsa, izlīdzinās krunkas, normalizējas tauku un sviedru dziedzeru darbība, pazūd kuperoze.

Ķirurgi visi kā viens apgalvo, ka rezultāti parādīsies jau pēc mēneša - pazudīs krunkas, uzlabosies sejas krāsa. Savukārt vēl pēc gada jūs pamanīsiet ievērojamas ādas atjaunošanās pazīmes, kuras pastiprināsies nākamos divus gadus.

Bet mēs taču esam pieaugušas tantes un zinām (zinām?), ka šādi brīnumi nemēdz notikt. Patiesībā, zelta diegi ir drīzāk profilaktisks līdzeklis - tie fiksē sejas audus tajā stāvoklī, kurā tie atrodas armēšanas brīdī. Nav ne liftiga, ne momentālas atjaunošanas ne jebkādu citu maģisku pārvērtību. Tieši tāpēc jau armēšanu iesaka taisīt tad, kad parādās pirmās ādas elastības zuduma pazīmes.

Armēšana ar zelta diegiem - tā ir operācija.

Šai procedūrai tiek izmantoti augstākās proves, vissmalkākie (ne biezāks kā 0.1 mm) zelta diegi, kas pārklāti ar laika gaitā (aptuveni divi mēneši) šķīstošu apvalku no poliglikola skābes. No šiem diegiem ķirurgs formē smalku sietiņu, kas tīri mehāniski neļauj ādai nošļukt un kļūt ļenganai. Izveidojas sava veida karkass, kurš nav ne redzams ne sataustāms. Bez tam, neskatoties uz izplatītajām baumām - tas nav saulē saskatāms.

Ievadot diegus notiek ādas augu bojāšana (fibroze), kas patiesībā arī uz kādu laiku savelk sejas ovālu. Un uztur šos audus ne tik daudz zelta diegi, kā mikrofibrozie virzieni. Nekādas citu brīnumainas reakcijas nenotiek.

Īsāk sakot, ja jums jau 30 un parādījušās pirmās sejas ovāla bojājuma pazīmes, tad zelta diegi - kāpēc gan ne. Bet ja jums jau 55, tad savākt noļukušos vaigus un dubultzodu nepalīdzēs nekādi zelta diegi.

Pēcoperācijas periods noris dažādi. Kāds to visu pārdzīvo diezgan ātri, cits mājās pavada nedēļas trīs. Nedēļu pēc operācijas jālieto antibiotikas, lai izslēgtu iespējamo infekcijas risku un lai diegu gali neizlīstu virs ādas, jābūt ļoti uzmanīgiem ar mīmiku.


Armēšana ar biogēlu (nejaukt ar filleriem)

Nu šeit es daudz neaizkavēšos, jo pats biogēls sevi jau tik ļoti diskreditējis, ka pārliek pieminēšana jau ir gandrīz noziegums. Neskatoties uz daudzajiem aizliegumiem, liela daļa ārstu vēl joprojām turpina izmantot šo preparātu injekcijām. Atcerieties, ka no pirmā acu skatiena brīnumainie rezultāti var kļūt par elli. Biogēls neizvadās no organisma, tas pārvietojas pa to un aizpilda tās vietas sejā, kuras tam šķiet piemērotas.

Biodiegu (biogela) ievadīšana tiek veikta ar injekciju palīdzību. Biogēlam piemīt neparasti augsta savienojamība, kas garantē arī noturīgu rezultātu. Taču tieši šis noturīgais rezultāts, formējot jaunu sejas ovālu, var kļūt par ienaidnieku, nevis draugu


Armēšana ar filleriem

Skaistumkopšanas tirgus jau vairākus gadus veiksmīgi piedāvā metodi - armēšana ar filleriem.

Tieši filleri nekaitīgi un uz ilgu laiku var palīdzēt saglabāt jaunību, tur klāt bez ķrurga skalpeļa.

Dermatologiem izdevies sintezēt speciālus diegus, kas aizvieto zelta diegus. Par galveno šī materiāla komponenti kļuva hialuronskābe (atsevišķos gadījumos izmanto Radiesse). Izņemot savas tiešās funkcijas, šis materiāls veic vairākas pozitīvas blakus funkcijas. Pēc injekcijas novērojams liftinga efekts, kas agrāk varēja tikt panākts tikai pateicoties sejas plastikai.

Nedomājiet, ka gēls neizstaipīsies gravitācijas iespaidā. Jebkurš filleris ir bioķīmiskas vielas šķīdums un tas nekad nepildīs biodiega funkciju. Diega lomu, kas piedalās dermas karkasa stabilizēšanā pilda pareizi izveidots mikrofibrozais sietiņš. Citiem vārdiem, vieta, kur izgāja cauri adata - nekas cits, kā vien durta brūce. Rētu sadziedēšana ir sarežģīts fenomens, kas iekļauj asu iekaisumu, parenhimatozo šūnu reģenerāciju, migrāciju un saistaudu poliferāciju, ekstracelulāro matricas proteīnu sintēze kā arī kolagenizācija un brūces nostiepšana.

Rētas, kas radītas pie pareiza vektora, rada nostiepšanas fenomenu.

Haotiskas intradermālas injekcijas noved pie nekontrolējamas audu saspiešanās. Savukārt pareizs sietiņš pilda karkasa lomu, kas dzīšanas procesā mehāniski savāks ādu un to nostieps.

Pirmos mēnešus liftinga efekts būs izteikts un diezgan noturīgs. Tiesa 6-8 mēnešus vēlāk, mikrofibrozie audi sāks uzsūkties un nostiepuma efekts mazināsies.. Šeit sāk darboties otrā bioarmēšanas fāze, tā saucamā bioloģiskā. Ādā ievadītā stabilizētā hialuronskābe, kas ietilpst fillera sastāvā uz šo brīdi būs pakļauta biodegradācijai. Fillera pildījumi sāk sadalīties un hialuronskābes brīvās molekulas var sākt stimulējoši iedarboties uz fibroblastu receptoriem, kas savukārt iedarbina neokolagenēzi. Tiesa ne katram fillerim piemīt biorevitalizējošas īpašības. Tikai tiem, kuru hialuronskābes molekulas garums ir 2 mln.

15-20 minūšu laikā iespējams atgriezt sejas ovālu

 

Pastāv uzskats, ka vispiemērotākais sieviešu vecums, kad sejas armēšana sniegs maksimālu efektu ir 35-55 gadi. Lielākā vecumā procedūras efektivitāte būs ievērojami zemāka. Parasti šīs procedūras izmanto sievietes ar tādām problēmām kā: krunku korekcija un sejas kontūras uzlabošana, ādas elastības atjaunošana.


Rezumēsim

Mūsdienu kosmetoloģisko un profilaktisko līdzekļu tirgus piedāvā plašu dažādu filleru spektru, tie atšķiras gan ar sastāvu, gan ražotāju. Speciālistiem, balstoties uz katra fillera sastāvu un pamatkomponentu mijiedarbību, katram klientam jāpiemeklē savu līdzekli. Tāpēc es vienmēr aicinu uzticēties ārstam, kurš nav piesaistīts kādam konkrētam preparātam (markai).

Taču vēl svarīgāks faktors - ārsta pieredze. Novembra beigās Latvijā viesojās Igaunijas ārste-dermatoloģe Nālija Lans. Viņa iepazīstināja mūsu vietējos ārstus ar sejas kontūru, kakla un dekoltē zonas armēšanas metodēm. Pēc trīs stundu meistarklases es varu pateikt tikai vienu neapstrīdamu secinājumu: ārstam jāprot visas iespējamās armēšanas tehnikas (shēmas). Ja preparāts tiks ievadīts bez jebkādas shēmas un rezultātu izprašanas, tad izrādīsies, ka mikrofibrozās izmaiņas ādā būs nevienmērīgas un audu savilkšanās noritēs nepareizajā virzienā.

Vairāku shēmu apgūšana palīdzēs izvairīties no nopietnām sekām. Piemēram, ārsts visu laiku injicē preparātu saskaņā ar vienu un to pašu shēmu. Jūs būsiet apmierināta pirmajā reizē, otrajā, bet pēc tam jūsu seja sāks mainīties...pateicoties uzkrājošajam efektam, vaigi un vaigu kaulu zona pacelsies un jūs sāksiet līdzināties alkoholiķei, jeb arī zods pamazām kļūs kvadrātains....

 

Ārsts - tas ir diriģents-virtuozs. Viņš nevar spēlēt tikai vienu koncertu....

komentāri

  • Reklāmkarogs