Ставьте like и читайте!

Sejas lipomodelēšana ar plastikas ķirurgu, dakteri Jāni Ģīli.

23.09.2021, 3ade.lv

Sejas lipomodelēšana ar plastikas ķirurgu, dakteri Jāni Ģīli.

SEJAS LIPOMODELĒŠANA

Sejas lipomodelēšana jeb liposkulptūra ir viens no lipofilinga virzieniem, procedūrām, bet iespējams, ka tā ir mazinvazīva operācija, kuras rezultātā paša pacienta taukaudi tiek transplantēti no ķermeņa daļas, kur tie ir pārlieku daudz, uz noteiktu sejas daļu, kur tie iztrūkst. Izmantojot attīrītus taukaudus, tiek aizpildītas ādas grumbas, krokas, iekrituši vaigi, koriģēta sejas asimetrija un atjaunots sejas jauneklīgais apaļīgais izskats. Tieši tāds, no kura mēs tik ļoti centāmies atbrīvoties pirms 20 gadiem.

Sejas lipofilings – samērā jauna tehnika, kas radījusi revolūciju sejas atjaunināšanas procedūru vidū, piedāvājot drošu un dabīgu alternatīvu sintētisko preparātu vietā un nodrošinot iespaidīgu vizuālo rezultātu uzreiz pēc procedūras. Gandrīz uzreiz.


AUTORE: ALMAZA PIRHA


Dr. med. Jānis Ģīlis, Latvijas Plastikas ķirurgu asociācijas prezidents.

Man lipofilinga procedūra ir viena no must do tuvākajā nākotnē. Plastikas ķirurgi jau vairāk nekā 10 gadus praksē izmanto lipofilingu un lipomodelēšanu. Latvijā ir daudz ārstu, kas specializējušies šīs procedūras veikšanā un kam ir ievērojama klīniskā prakse. Tāpat arī Latvijā ir liels to sieviešu skaits pēc 35 gadu vecuma, kurām ir vērojamas vispārējās pazīmes šīs procedūras veikšanai.


KĀDAS TAD IR ŠĪS PAZĪMES?

Pirmkārt, ar vecuma iestāšanos, sejas āda zaudē elastību, sejas audi nokarājas un tā palēnām zaudē taukaudus un sāk izskatīsies vecāka ne tik daudz grumbu dēļ, bet gan iekritušo vaigu, deniņu vai pieres daļas dēļ. Notiek kaulaudu rezorbcija, sejas asimetrija kļūst vēl acīmredzamāka. Spoguļa atspulgā parādās nogurušas sievietes seja. Mēs cenšamies atjaunot sejas apjomu, atgūt vaigu kaulu izteiksmīgumu, aizpildīt iekritušos deniņus un zonas zem acīm, atgriezt ausu ļipiņām jaunību ar filleru palīdzību, aparātu metodēm un plastisko ķirurģiju.

Lai gan šķiet, ka daudzām problēmām kā risinājums ir procedūra, kuras laikā tauki tiek transplantēti tajās zonās, kur to trūkst, no zonām, kur to ir pārmērīgi daudz. Sejas lipomodelēšanas procedūru var dēvēt par reālu risinājumu un alternatīvu hialuronskābes preparātiem, tas ir, filleriem. Tomēr pastāv arī daži BET.


LIPOMODELĒŠANA PRAKSĒ

Lipomodelēšana ne tikai atrisina zaudētā apjoma atjaunošanas problēmu. Tauki satur nelielu daudzumu cilmes šūnu, kas pēc transplantācijas aktivizē ādas iekšējās rezerves, izlīdzina un padara to jaunāku. Protams, taukus injicē, izmantojot īpašu tehniku, ņemot vērā sejas uzbūves īpatnības un jaunības vektorus, kas papildus zaudētā apjoma atjaunošanai nodrošina izteiktu liftinga efektu.

Sākumā notiek taukaudu atsūkšana no vēdera vai augšstilbu zemādas zonas. Tad tauki tiek attīrīti. Mūsdienās to visbiežāk veic, izmantojot centrifugēšanu, nostādināšanu vai lipodialīzi jeb filtrēšanu, izmantojot īpašu vienreizējo filtru, lai atdalītu asinis, ūdeni un tīros taukus (adipocītus).

Klīnikas savā praksē izmanto īpašus vienreizlietojamus lipodialīzes filtrus — slēgtas sistēmas, kas ļauj veikt manipulācijas, nodrošinot maksimālu drošību un baktēriju neiekļūšanu emulsijā. Iegūtie tauki ir šķidri un tos var injicēt, izmantojot smalkas kanulas, kas ļauj šo procedūru veikt lokālā anestēzijā. Modernās tauku attīrīšanas metodes dod lielāku piedzīšanas procentu pārstādītajiem taukiem. Korekcijas rezultātā 48 stundu laikā veidojas tūska, kas 10-15 dienu laikā pāriet. Taukus precīzi ievada sejas ādā, izmantojot ļoti smalkas kanulas, lai aizpildītu dziļas grumbas, īpaši nazolabiālo kroku, kā arī, lai palielinātu vaigu kaulu apjomu, kā arī citas sejas zonas, kuras ar vecumu ir zaudējušas apjomu.


"Lielākā daļa pacientu apvieno liposakciju ar lipomodelēšanas procedūru, ja nepieciešams likvidēt liekos taukus no augšstilbiem, vēdera, rokām, un izmantot tos kā unikālu pildvielu citām sejas un ķermeņa zonām."Tiklīdz pietūkums mazinās un nelielie zilumi izzūd, seja izskatīsies daudz jaunāka, maigāka, svaigāka, harmoniskāka. Galīgais rezultāts tiek sasniegts 1 mēneša laikā.

DR.MED. JĀŅA ĢĪĻA KOMENTĀRS: Pirmajās dienās un nedēļās var saglabāties tūska un tas var radīt iespaidu, ka ir pārspīlēts, bet tūskai mazinoties, var redzēt īsto rezultātu.

Tauku šūnu injekciju rezultāti ir noturīgāki par filleru injekcijām. Procedūras efekts, saskaņā ar plastikas ķirurgu teikto, jūs iepriecinās — no 3 līdz 5 gadiem.

DR.MED. JĀŅA ĢĪĻA KOMENTĀRS: Šādas procedūras vajadzības gadījumā var atkārtot neierobežotu reižu skaitu. Ja ir nemainīgs svars un nav veselības problēmu, kas varētu ietekmēt audu stāvokli, tad efekts var saglabāties pat visu mūžu.


IEVADĪŠANAS ZONAS

Pēc lipomodelēšanas procedūras izzūd izveidojušās kontūras ap acīm, vaigu kauli kļūst izteiksmīgāki, pazūd dziļās grumbas un krokas, izlīdzinās sejas asimetrija. Ir svarīgi atzīmēt, ka sejas lipomodelēšanas procedūra pozitīvi iedarbojas arī uz citām ārējā izskata niansēm, kas saistītas ar nepietiekamu audu apjomu, atrofijām vai rētainām deformācijām. Pacienti turpina pateikties par estētiskajiem procedūras rezultātiem, kurus var novērtēt ne tikai vizuāli, bet arī tās pozitīvo ietekmi uz psiholoģisko stāvokli un viņu ikdienas dzīvi.

Acis: Grumbu likvidēšana augšējo un apakšējo plakstiņu zonā, tumšo loku un iedobumu likvidēšana zem acīm, pat, ja pacientei ir plāna āda. Tauku emulsija padara epidermu biezāku, izveido aizsargslāni starp kapilāriem un plāno ādu, novērš caurspīdīguma efektu.

Sejas vidusdaļa: izlīdzina vidēja dziļuma nazolabiālo kroku, ievērojami atjauno reljefu, pat pie ļoti izteiktas deformācijas. Atjauno vaigu kaulu apjomu, nodrošina sejas vidusdaļas liftingu, koriģējot vaigu formu.

Lūpas: vaigu zoda krokas aizpildīšana.

Zods, kakls: ādas reljefa modelēšana, zoda formas korekcija, grumbu aizpildīšana.

Dekoltē zona un rokas: grumbu un ļenganas ādas likvidēšana, dekoltē zonas vertikālo grumbu likvidēšana.


TĒLNIEKA DARBS

Ne katrs plastikas ķirurgs spēj kvalitatīvi veikt šo procedūru. Nepietiek ar to, ka esi labs plastikas ķirurgs, ir svarīgi būt izcilam tēlniekam. Precīzāk sakot, ārstam jābūt atbilstošai specializācijai un nostrādātām, teiksim, ne desmit tūkstošu stundu, bet noteikti būs labāk, ja jūs netiksiet izmantota kā mācību eksponāts. Korekcija jāveic ar īpašu piesardzību, jo parasti saglabājas tikai 50 – 85% no ievadītā tauku daudzuma. Tas nozīmē, ka ir svarīgi pareizi aprēķināt transplantējamo taukaudu tilpumu, lai efekts būtu acīmredzams. Ir iespējama asimetrija un neliela apjoma palielināšanās, to iespējams papildināt 6 mēnešus pēc sākotnējās procedūras. Taču tas tiek darīts par pacienta līdzekļiem. Tāpēc nereti mēs varam novērot pārmērīgas korekcijas rezultātus — kad taukaudi tiek transplantēti “ar rezervi”, un vaigu kauli izskatās tā, it kā tajos būtu ievietoti implanti.

Kaut arī lipofilinga procedūra pastāv jau kopš deviņdesmitajiem gadiem, pēdējos gados tā ir guvusi vēl nebijušu popularitāti, taču 2020. gadā procedūra nonāca laikrakstu virsrakstos pavisam citu iemeslu dēļ – saistībā ar audu nekrozi. Tā ir labi izpētīta komplikācija, bet tomēr pacientam tā ir ļoti nepatīkama.

DR.MED. JĀŅA ĢĪĻA KOMENTĀRS: Strādājot ar šīm metodēm, speciālistam ir jābūt labai teorētiskai un praktiskai bāzei. Jebkuri pārspīlējumi vai noteikumu neievērošana var radīt komplikācijas, tāpēc svarīgi ir vērsties tikai pie tāda speciālista, kurš labi pārzina šo metodi.


BRĪDINĀM!

Taukiem ir arī savi trūkumi. Nepieciešams ievadīt lielāku daudzumu taukaudu nekā, piemēram, to pašu hialuronskābi. Un šajā gadījumā ļoti svarīgi ir precīzi ārsta aprēķini, lai rezultātā pēc procedūras nebūtu nedabiski izvirzīti vaigu kauli.
Tauki prasa īpašu piesardzību smalku grumbu vai noteiktu zonu korekcijai, kur āda ir ļoti plāna, piemēram, ādai zem acīm, lai nerastos nelīdzenumi. Tāpēc, piemēram, asaru rievu korekcijai bieži izvēlas hialuronskābes preparātus. Savukārt dažas blīvas pildvielas ļauj labāk projicēt un precīzāk veikt sejas apjoma korekciju (piemēram, koriģējot asaru rievu).
Lipofilingu galvenokārt izmanto dziļo grumbu korekcijai (nazolabiālās krokas), sejas ovāla un iekritušo vaigu korekcijai.

DR.MED. JĀŅA ĢĪĻA KOMENTĀRS: Atkarībā no tehnikas un tauku apstrādes, pirms injicēšanas, piedzīšanas procents (tauku daudzums, kas saglabājas pēc injekcijas) svārstās starp 50 un 85%, līdz ar to neliela hiperkorekcija ir pieļaujama.

Ja pacientam pieaug ķermeņa masa, palielinās tauku šūnas, līdz ar ko palielinās to tilpums, tad arī injicētajās zonās tauku slānis paliks biezāks. Tāpēc īpaši smalkas tehnikas pielietošana ir nepieciešama acu zonā.

Vienmēr pastāv īpaši riski un tādi pacienti, kuriem vajadzētu būt īpaši piesardzīgiem, veicot šo procedūru. Piemēram, smēķētājiem ir lielāks risks — viņiem ir zemāks pārstādīto tauku piedzīšanas procents un lielāks mīksto audu nekrozes risks, tāpēc ārstiem rūpīgi jāizvērtē katrs gadījums atsevišķi.

APRĒĶINĀM BUDŽETU

Vajadzētu rēķināties ar 2000 eiro lielu budžetu, taču tas atkarīgs arī no citām papildus procedūrām, kas jums var būt nepieciešamas, ja lipofilinga procedūras laikā radīsies neplānoti sarežģījumi.

 

 

AVOTS 

 

Žurnālu pārdošanas vietu saraksts: www.presesserviss.lv

Visērtāk ir abonēt! Sūtiet vārdu «Abonements» uz info@3ade.lv un mēs ar Jums sazināsimies!
Abonementa cena 4  numuriem - 24 EUR. 

komentāri