Ставьте like и читайте!

Skropstu pieaudzēšana

28.12.2011, Almaza Pirha

Skropstu pieaudzēšana
Pieaudzēšanas procedūra – pie dabīgo skropstu pamatnes tiek pielīmētas mākslīgās skropstas

 

Nezinu, kā jums, bet man pats svarīgākais meikapa atribūts – ir skropstu tuša. Es varu neuzklāt acu ēnas, var aizmirst nokrāsot lūpas vai ietonēt seju, bet tikai nokrāsojot skropstas jūtos gatava iziet sabiedrībā. Tieši tāpēc no rīta pamostoties jānožēlo, ka šis krāsoto skropstu efekts ir tikai pa dienu. Ideāls un efektīvs risinājums (uz 3-4 nedēļām) ir skropstu pieaudzēšana – pa vienai.

 Pieaudzēšanas metodika 

 Pirms devos pieaudzēt skropstas, apzvanīju kādus desmit salonus. Jutos apmulsusi no pieaudzēšanas metožu skaita. Meistari piedāvā japāņu pieaudzēšanu, ūdeļu, sabuļa, zīda un pavisam jaunums – 3D pieaudzēšana. Pēc būtības zem visiem nosaukumiem ir viens princips. Skropstiņas, paredzētas pieaudzēšanai izgatavo no sintētiska, augstvērtīga materiāla, kas identiski atbilst cilvēka matam. Daudzi jauc pieaudzēšanu, kad katra skropstiņa atsevišķi tiek pielikta, ar skropstu pušķīšu pieaudzēšanu vai pieliekamajām skropstām. Pušķīši un pieliekamās skropstas, tas faktiski ir īslaicīgs skaistums. Skropstu pieaudzēšana – tas būs skaistums uz 3-4stundām. Tā arī ir galvenā atšķirība.

Šāda skropstu pieaudzēšana atrisina uzreiz vairākas problēmas. Ar šīs procedūras palīdzību var palielināt skropstu garumu un apjomu, kā arī mainīt skropstu augšanas virzienu. Šo procedūru veic ne tikai dāmas kurām skropstas ir retas un īsas, bet arī tās kurām skropstas ir garas. Jo ikdienas meikapa procedūru neviens jau nav atcēlis. Ar pieaudzētajām skropstām par tušu var aizmirst. Tur klāt, jo labākas būs jūsu pašas skropstas, jo garākas un biezākas būs iespējams uzaudzēt mākslīgās. Tehnoloģija paredz katras mākslīgās skropstiņas pieaudzēšanu pie dabīgās, 0.5-0.1 mm atstatumā no skropstas augšanas sākuma.

Pastāv vairāki pieaudzēšanas varianti, pilna un nepilna pieaudzēšana. Pirmajā variantā skropstiņas tiek pielīmētas vienu izlaižot. Otrajā – 5-6 izlaižot vai arī līmē tikai acu ārējā kaktiņā.

Meistars var mainīt skropstu atrašanās vietu un panākt pilnīgi atšķirīgus efektus. Piemēram: var izveidot tādu kā „lapsas skatienu”, „lelles acis”, vai vienkārši radīt dabīgu biezu un garu skropstu efektu.

Jums pielodēt vai pielīmēt? 

Pirmais ko meistars dara pieaudzējot skropstas – attīra un attauko dabīgās skropstas un plakstiņus. Ja jūsu skropstas ir ļoti gaišas, tad iesaka tās nokrāsot tumšākas. Pēc tam meistars aizlīmēs jūsu apakšējās skropstas ar speciālu plāksteri. Tas tiek darīts, lai pie tām procedūras laikā nepieliptu augšējās skropstas.

Visa procedūra noris ar aizvērtām acīm un nekādas stipri nepatīkamas sajūtas nav paredzamas. Otrajā reizē es jau aizmigu.

Pēc sagatavošanas meistars sāk pašu pieaudzēšanas procedūru. Pamatā tas tiek veikts sākot no acs ārējā kaktiņa, ar speciālu līmi, kuras pamatā ir sveķi. Līme nesatur vielas, kas varētu izraisīt alerģisku reakciju. Līme mēdz būt divu veidu – melna un bezkrāsaina. Abos gadījumos uz skropstām tā nav pamanāma. Lai gan pēc kāda laika, līme pamazām sāk atdalīties un pamostoties uz skropstām var pamanīt mazas sniegpārsliņas, kas ar pincetes palīdzību viegli noņemamas.

Arī līmes sastāvā nav principiālas atšķirības. Parasti meistars pats izvēlas kādu līmi labāk izmantot. Jums atliek izvēlēties tikai meistaru. Skropstu pieaudzēšanas procedūra ir ļoti smalks process un izmantojami ir tikai kvalitatīvi materiāli un tīri instrumenti.

Skropstu garuma un daudzuma izvēle arī būs jāatstāj meistara ziņā. Tieši meistara profesionālais skatiens palīdzēs nepieļaut kļūdas un neļaus radīt nedabīgu izskatu. Lielā mērā pieaudzēto skropstu garumu un daudzumu nosaka arī dabīgo, jau esošo skropstu stāvoklis. Kā jau minēju iepriekš, jo resnāka un stiprāka būs jūsu pašas skropsta, jo labāk tā turēs mākslīgo.

No personīgās pieredzes varu teikt, ka mana pirmā skropstu pieaudzēšana bija, tā maigi sakot, pārcenšanās. Nē, skropstas izskatījās skaistu un pat dabīgi, bet manām acīm bija smagi tās „nēsāt”. Man uzaudzēja 9mm skropstas divās rindās. Rezultātā pirmo nedēļu mocījos ar nogurušu acu efektu. Bija nekomfortabli. Atcerieties – nepārcentieties. Tas mēdz būt ne tikai neglīti, bet arī nekomfortabli.

Kaitīgi – nekaitīgi

Katra pieaudzēšana nodara kādu kaitējumu, vai tā ir matu pieaudzēšana, nagu vai skropstu. Jautājums par to, kādus upurus tad prasa skaistums. Tas viss ir stipri individuāli. Skropstu pieaudzēšanu manuprāt nevar nosaukt par kaitīgu. Līme un materiāli nealerģiski, kopšana vienkārša. Mana pieredze liecina tikai par vienu mīnusu. Pēc pilnas mākslīgo skropstu ataugšanas savu paliek mazāk. Tas ir, dabīgās skropstas, zem mākslīgo skropstu smaguma, izkrīt daudz intensīvāk. Ļoti izplatīta kļūda, kad pēc divu nedēļu „nēsāšanas” sāk ar pinceti skropstas izplūkāt vai ar šķērītēm nogriež ataugušās vai nedaudz atlīmējušās skropstas. Tādā veidā arī dabīgā skropsta tiek likvidēta. Pēc mēneša paliek stipri izretināta savu skropstu rinda. Tieši tāda bija mana pirmā skropstu pieaudzēšanas pieredze. Tāpēc jau pēc divām nedēļām gāju uz atkārtotu procedūru (korekciju). Pirmās pieredzes izskolota, otrajā reizē savas skropstas nemocīju ar mājas „operācijām”.  Rezultātā skropstas, pamazām un ja tā var teikt  - harmoniski, pēc četrām nedēļām atdalījās pašas. Kad pieaudzēto skropstu vairs nepalika, manas skropstas bija normālā (ne teicamā) stāvoklī. Tas komplimentu daudzums, ko dzirdēju visu skropstu „nēsāšanas” laiku ir pietiekams iemesls, lai es šo procedūru atkārtotu.

Dabīgi, ka šī priekš manis nav „non stop” procedūra. Taču dažas reizes gadā pirms svētkiem – būs mana tēla sastāvdaļa. Lai gan ... manu paziņu vidū ir tādi, kas pieaudzētas skropstas bez pārtraukuma nēsā gadiem.

Ko var un ko nevar darīt?

Pieaudzējot skropstas jūs variet peldēt jūrā, pastaigāties lietū vai apmeklēt pirti. Jūsu ikrīta meikaps aizņems pāris minūtes.

Bet atcerieties, ka ar pieaudzētām skropstām nedrīkst: 

1. Slapināt, 2-3 stundas pēc pieaudzēšanas.

2. Acu plakstiņu zonā nedrīkst izmantot taukainus krēmus. Tie var izšķīdināt līmi. Acu kopšanai šajā periodā labāk izmantot vieglus gēlus. Kā arī stipri taukainas ādas īpašniekiem šī procedūra būs īslaicīgāka.

3. Neberzējiet acis. Un vispār pēc iespējas mazāk aiztikt skropstas.

4. Vannā sēdēšanu arī labāk atlikt uz kādām divām diennaktīm..

5. nedrīkst izmantot skropstu tušu.... lai gan nav arī tādas vajadzības.

6. Nav ieteicams gulēt ar degunu spilvenā. Tādā veidā skropstas ātri vien kļūs trauslas un pazudīs.

7. Nevar veikt skropstu ieveidošanu.

8. Procedūru nedrīkst veikt ar tādām slimībām, kā blefarīts, konjunktivīts vai individuāla materiālu napanesamība. Neskatoties uz kosmetologu apgalvojumiem par materiālu nekaitīgumu, iesakām vispirms pārbaudīt ādas reakciju uz līmi. Palūdziet meistaram uz diennakti pielīmēt divas vai trīs skropstiņas, ja alerģiskas reakcijas nav, droši veiciet pieaudzēšanu.

9. Ja nēsājat kontaktlēcas, pirms procedūras ieteicams konsultēties ar jūsu acu ārstu. Medicīnisku kontrindikāciju nav, tomēr konsultācija nekaitēs. Kā arī jāņem vērā, ka regulāra kontaktlēcu ielikšana un izņemšana saīsinās pieaudzēto skropstu mūžu, jo tiks izjaukts līmētais pamats.

Korekcija

Var veikt ik pēc 3-4 nedēļām. Pamatā pēc individuālas nepieciešamības. Pēc pilnīgas skropstu ataugšanas, es iesaku ļaut acīm atpūsties, un veikt drīzāk kādu atveseļošanās kursu. Derēs parastās skropstu procedūras – uz nakti apstrādāt ar rīcineļļu vai izmantojiet parastos atjaunojošos gēlus.

komentāri