Ставьте like и читайте!

Slīpētie ceļgali: no injekcijām līdz liposakcijai. NOVĒRTĒJAM PROCEDŪRU REZULTATIVITĀTI

05.11.2017, 3ade.lv

Slīpētie ceļgali: no injekcijām līdz liposakcijai. NOVĒRTĒJAM PROCEDŪRU REZULTATIVITĀTI

Apskatiet savus ceļgalus. Tieši tie bez ierobežojumiem un reveransiem nodod jūsu patieso vecumu, pat tad, ja kakls un rokas izskatās jaunas. Savulaik, kad svārki kļuva aizvien īsāki, revolucionāre un kārdinātāja Koko Šanele iemācījās slēpt, pēc viņas domām, nepievilcīgo ķermeņa daļu ar svārkiem līdz ceļiem, un zem tiem nedaudz pāri – īsas bikses à la francaise.

Šodien valkāt īsas kleitas var pat 55 gados. Tomēr šo greznumu atļauties var tikai tās, kurām ir spici celīši bez tauku pilītēm.

Mēs pastāstīsim kā var atbrīvoties no neestētiskiem kunkuļiem virs ceļgaliem, samazināt kopējo ceļgalu apjomu un piešķirt tiem daudz patīkamāku un jaunāku izskatu. Mūsu konsultanti novērtēs procedūras, kas pieejamas Latvijā, pēc 10 baļļu sistēmas.

Ārste-dermatoloģe Kristīne Azarjana 

Plastikas ķirurģe Evija Rodke-Sproģe

 

 

Hialuronskābes biorevitalizācija

KAS: ādas tonuss.

Tās ir hialuronskābes zemādas injekcijas, kas virzītas ādas tonusa, tās krāsas un elastības uzlabošanai. Ar tauku nogulsnēm tās netiks galā, bet būtiski „atjaunināt" ceļgalu zonu – ir spējīgas. 

Tostarp, pētījumi apstiprināja arī procedūras komplekso atveseļošanas efektu, daļēji hialuronskābi izmanto, lai ārstētu osteoartrītu (piem. tad jāinjicē locītavā).

Hialuronskābes biorevitalizācijas efektu pilnā mērā varēs novērtēt pēc 2-3 nedēļām, pēc tam būs nepieciešams veikt uzturošos kursus katrus 3-4 mēnešus vai pilnu atkārtotu kursu pēc 6-8 mēnešiem, kad ievadītā hialuronskābe pilnībā būs uzsūkusies.

Rehabilitācija: nav

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 4/5 – atkarībā no ādas struktūras. Ja tā ir sausa un plāna – efekts būs labs, ja, tieši otrādi, bieza – būs tikai sliktāk, jo hialuronskābe uzsūc šķidrumu un rada smaguma efektu.

Dr. Kristīne Azarjana: 6/7 atkarībā no pacienta vecuma.

 

Ādai ceļgalu rajonā piemīt daudz garāka elastīn-kolagēno šķiedru forma (fizioloģiski „liekā āda", lai pilnvērtīgi saliektu un atliektu šo locītavu virsmas), tādējādi tur āda pakļauta daudz ātrākai pārstaipīšanai; gadiem ejot zaudējot mitrumu vai pie esošām kādām ādas vai locītavu slimībām. 

 

Filleri uz hialuronskābes bāzes

KAS: ādas liftings.

Kontūrplastika – labi zināma atjaunināšanas procedūra sejai. Taču filleri uz hialuronskābes bāzes ir ieguvuši plašu pielietojumu arī darbam ar ķermeni.

Filleri ne tikai palīdz formēt karkasu, paceļot apstrādājamo zonu, bet arī iekļūstot zem epidermas, preparāts veicina kolagēna un elastīna šķiedru veidošanos. Tas noved pie dabiska liftinga efekta. Galvenais fillera rādī-tājs ir hipoalerģiskums un bioloģiskā saderība ar pacientu. Procedūras rezultāts ir redzams 6-8 mēnešu laikā. 

Rehabilitācija: nav

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 6/8. Tieviem celīšiem procedūra būs ar pozitīvu rezultātu. Resniem – nederēs.

Dr. Kristīne Azarjana: 7/8

 

Lipolitiku injekcijas

KAS: lokālu tauku nogulsnējumu sašķelšana.

Lipolitiki – pēc būtības tas ir sojas ferments, pazīstams arī kā lecitīns. Bet tā kā pēc nokļūšanas organismā, lecitīns sašķaida tikai bojātas tauku šūnas, līdz ar to tam pievieno arī citas vielas, kas sagrauj adipocītu apvalkus un pārvērš pieejamos taukus emulsijā. 

Lipolitiku pamatuzdevums – pārvērst tauku pārpalikumus emulsijā, kas pēc tam tiek izvadīta no organisma caur asinīm un limfu. 

Preparāts tiek vairākkārtīgi ievadīts zemādas tauku šūnās problemātikajās zonās apmēram 12 mm dziļumā ar ļoti tievu adatu. 

Jāatzīmē, ka šīs potes ir diezgan sāpīgas, tāpēc ieteicams vajadzīgajām vietām uzklāt krēmu anestētiķi.

Nevajag jaukt mezoterapiju, kā meto-diku un lipolītisko procedūru, kas virzīta cīņai ar celulītu un lokāliem tauku nogulsnējumiem. Mezoterapija, atšķirībā no lipolīzes, ir vairāk virspu-sēja procedūra. Procedūru veic kursa veidā: 6-8 seansi ar intervālu 2 nedēļas. 

Rehabilitācija: iespējami zilumi injekciju zonā

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 8/9, tostarp, nepieciešams laiks, atkārtotas procedūras un pacietība. Der tikai „biezas ādas" zonām, bet smalkiem, sausiem celīšiem – viennozīmīgi nē!

Dr. Kristīne Azarjana: 7

 

Frakcionētā radiofrekvenču atjaunināšana (RF)

KAS: ādas liftings.

Terapija pamatojas ar to, ka RF-enerģijas (abreviatūra RF apzīmē radiofrekvenču diapazona elektromagnētiskos viļņus) iedarbībā rodas audu pretestība un sekojoša to sasilšana, kas, savukārt, noved pie kolagēna šķiedru saspiešanās un sablīvēšanās dermā, pie metabolisko procesu aktivizācijas ādā un pie mikrocirkulācijas pastiprināšanās, kā arī jauna kolagēna sintēzes. Šis process var turpināties līdz 6 mēnešiem, sekojoši pēc procedūras var novērot kā tūlītēju, tā arī vēlāku rezultātu. 

Pēc RF āda kļūst daudz nostieptāka, tvirtāka un blīvāka, iegūstot vienmērīgu krāsu un gludu struktūru. Kas attiecas uz nepieciešamo procedūru skaitu, tad tas būs atkarīgs no anatomiskām īpatnībām un pašiem defektiem, tostarp, kurss sastāv no 2-3 procedūrām, kas tiek veiktas ar intervālu 4-6 nedēļas. 

Frakcionēto radiofrekvenču atjaunināšanas procedūra ir nesāpīga.

Lai iegūtu vislabāko rezultātu, starp kursa procedūrām ieteicams veikt biorevitalizācijas procedūras, jo ādas mitruma līmenim ir noteicoša ietekme veicot frakcionēto radiofrekvenču atjaunināšanu.

Rehabilitācija: viegls apsārtums – procedūras sekas – norit stundas laikā, tāpēc var baudīt ierasto dzīves ritmu bez ierobežojumiem. 

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 7/8

Dr. Kristīne Azarjana: 6/7

 

Ceļgali – neparedzama zona tauku uzkrāšanās kontekstā. To stāvoklis ne vienmēr atkarīgs no cilvēka svara (vairāk ģenētikas). Pie ķermeņa masas palielināšanās, ceļgala bļodiņa ne vienmēr apaug ar taukiem un otrādi. Var redzēt slaidas kājas ar tauku kunkuļiem ceļgalu iekšpusē.

 

Elos tehnoloģija, kas apvieno četras iedarbības

KAS: tauku nogulsnējumu sašķelšana un ādas tonuss.

Šī ir samērā jauna tehnoloģija, kas apvieno vairākas iedarbības: biopolārie radioviļņi; infrasarkanais starojums; pulsējoša vakuuma masāža; mehāniska rullīšu masāža. Iedarbība vērsta ne tikai uz ādas virsējiem slāņiem, bet arī uz dziļākiem audiem, tādā veidā vienlaicīgi veicinot apjomu samazināšanos un ādas tonusa palielināšanos. 

  • infrasarkanie stari (IR) saslida ādas kārtu līdz 5 mm dziļumā;
  • biopolārie radioviļņi (RF) iedarbojas uz taukaudiem no 2 līdz 20 mm dziļumā;
  • pulsējošā vakuuma un mehāniskā rullīšu masāža izlīdzina virsējo ādas slāni un nodrošina lokālu siltuma devu uz taukaudiem.

Infrasarkano staru un radioviļņu iedarbībā uz taukaudiem, notiek sasilšana, samazinās un sašķeļas tauku šūnas, pēc tam tās dabiskā metabolisma procesā limfatiskā ceļā tiek izvadītas no organisma. Tostarp šajā ķermeņa zonā vienlaicīgi iedarbojas vakuuma un mehāniskā rullīšu masāža. Tās stimulē mikrocirkulācijas uzlabošanu, palielina limfodrenāžu un palīdz atbrīvoties no vielmaiņas blakusproduktiem. Radioviļņi un infrasarkanie stari stimulē jaunu kolagēna šķiedru atjaunošanās sintēzi, stiprina esošās šķiedras, samazina tauku šūnu daudzumu, āda nostiepjas un kļūst daudz tvirtāka.

Pilns kurss aizņem no 4 līdz 6 procedūrām. Procedūra tiek veikta 1 reizi nedēļā.

Rehabilitācija: nav

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 7 

Dr. Kristīne Azarjana: 7

 

Kriolipolīze

KAS: lokāla tauku nogulsnējumu likvidēšana.

Tauku šūnu sagraušana notiek ar speciālas ierīces palīdzību, kas rada mākslīgu hipotermiju (atdzišana), pateicoties kam, jau pēc pirmā seansa līdz pat 30% tauku šūnu sairst un tiek izvadītas no organisma dabiskā veidā. 

Katras zonas apstrāde aizņem no 1 līdz 2 stundām, atkarībā no pielieto-jamā aplikatora.

Procedūra sākas ar atzīmēm. Pēc tam uz iedarbības zonu tiek uzklāta speciāla plēve vai gēls. Tad ar aplikatora palīdzību fiksējas tauku kroka, kas tiek pakļauta kontrolētai atdzišanai.

Procedūrai piemīt uzkrājošs ilglaicīgs efekts. Tas nozīmē, ka pirmos rezultātus jūs varēsiet novērtēt ne agrāk, kā pēc mēneša. Visizteiktākais kriolipolīzes efekts parādīsies pēc 2 mēnešiem.

Kriolipolīze ir nesāpīga procedūra, kam nepieciešama atkārtošana: 2-3 ar intervālu 1 mēnesis.

Rehabilitācija: nav nepieciešama, tāpēc uzreiz pēc procedūras jūs varat veikt visas savas ierastās ikdienas gaitas. Vienīgais, ar ko jūs varat saskarties pirmajās stundās – tas ir ādas apsārtums iedarbības zonā.

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 7/8

Dr. Kristīne Azarjana: 6/7 

 

Neablācijas lāzera atjaunināšana

KAS: ādas liftings.

Neablācijas lāzera atjaunināšana – tā ir lāzera slīpēšana, kā rezultātā notiek epidermas sagraušana, netraumējot ādas virsmu.

Šīs metodes vērtīgums ir uzkrātais efekts un ātrā atjaunināšanās. Tostarp, lai sasniegtu optimālu rezultātu, ieteicams veikt pilnvērtīgu procedūru kursu ar 10-30 dienu intervālu starp seansiem.

Neablācijas lāzera ādas atjaunināšanas procedūra ir pievilcīga arī ar to, ka tā tiek veikta jebkuram ādas tipam, pat ļoti nosauļotai. Tas ļauj veikt procedūru visu gadu. 

Seansa laikā āda neizjūt diskomfortu, pateicoties manipulatorā iebūvētai dzesēšanas sistēmai. Pateicoties tam, lāzera atjaunināšanai nav nepieciešama papildus atsāpinoša zonas apstrāde.

Rehabilitācija: nav

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 4/5 – āda pilnīgi atjaunojas 21 dienas laikā. Šādā veidā vislabāk koriģēt nelīdzenumus ceļu apvidū. 

Dr. Kristīne Azarjana: 5/6

 

Ablācijas frakcionētā lāzera atjaunināšana

Pamatā ir ādas mikrotraumas, kas rodas lāzera frakciona iedarbībā, jo speciāls frakciona siets sadala lāzera staru daudzos mikrostaros: kontrolētais stars iedarbojas nevis kā viens vesels pleķis, bet kā savdabīgs sietiņš.

Lāzera darba vietās veidojas mikrotermālās zonas, kurās vecā āda pilnībā tiek likvidēta. Tai pat laikā, blakus laukumi paliek neskarti. Notiek aktīva kolagēna šūnu sintēze un ādas atjaunošanās. Šo procesu rezultātā āda tiek nostiepta par 20-25%. Lāzers ir tik „ātrs", ka nepaspēj sadedzināt audus, kas ieskauj apstrādājamo zonu.

Rehabilitācija: 5-7 dienas

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 6/7

Dr. Kristīne Azarjana: 7/8

 

Klasiskā ceļgalu liposakcija

KAS: lokāla tauku nogulsnējumu likvidēšana.

Klasiskā ceļgalu liposakcija notiek pie vispārējās un vietējās anestēzijas. Un ilgst apmēram pusotru stundu. 

Veicot audu vietējo anestēzi, sākumā tiek izmantots šķidrums, lai aizpildītu apstrādājamos apvidus, tostarp tiek pilnībā saglabāti asinsvadi un nervu gali. Tikai pēc tam, kad audi piepildīti, notiek pati liposakcijas procedūra. 

Pēc iepriekš atzīmētas shēmas tiek veikti nelieli iegriezumi ādā, lai tur iekļūtu speciālas caurulītes (kanulas), kurām ir dažādi diametri un izmēri, ar dažādām atverēm galos. 

Caurulītes (kanulas) ar pārejām un trubiņām tiek pievienotas vakuumsūknim. Kustinot caurulīti turp un atpakaļ, dažādos līmeņos un dažādos virzienos tiek veikta tauku izsūkšana. 

Rehabilitācija: 2-3 mēneši. Pēc tam vairāku nedēļu garumā jāvalkā kompresijas veļa, lai mazinātu tūsku un nepieļautu ādas izstaipīšanos. Pēc operācijas nepieciešams limfodrenāžas kurss vai vakuuma masāža. Viena mēneša laikā nedrīkst apmeklēt pirtis, solāriju un saules vannas. 

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 8/9, tostarp, der tikai tajos gadījumos, ja ap ceļiem ir tauku nogulsnes. Plāniem, sausiem ceļiem ar nokarājušos ādu – nekādā gadījumā!

Dr. Kristīne Azarjana: 7/8

 

Ceļgalu lāzera liposakcija

KAS: lokāla tauku nogulsnējumu likvidēšana un ādas liftings.

Ceļgalu liposakcija ar lāzera metodi notiek pielietojot lāzera gaismas staru vadītāju, kas tiek ievadīts zem ādas, sasildot tauku šūnas, kā rezultātā tās sairst un pēc tam tiek izvadītas caur limfu un asinīm. Lāzera izmantošanas pluss ir vienlaicīga tauku izvadīšana ar asinsvadu koagulāciju, kas operāciju padara mazāk traumatisku, nekā klasiskā liposakcija. Vēl viens lāzera liposakcijas īpatsvars ir kolagēna un elastīna pastiprināta veidošanās kā reakcija uz audu bojājumiem.

Rehabilitācija: no 3 līdz 5 nedēļām. 2-3 dienu laikā pēc operācijas ieteicams atrasties pārsvarā horizontālā stāvoklī, pakāpeniski palielinot kustību aktivitāti nedēļas laikā. Kā arī pacientam iekaisumu un rētu strutošanas profilaksei pēc operācijas jālieto antibiotikas.

Obligāta prasība – kompresijas zeķu valkāšana no 2 līdz 4 nedēļām pēc operācijas (lai nenokarātos āda). Šajā periodā nedrīkst aktīvi nodarboties ar sportu, apmeklēt pirtis, solāriju.

Pēc lāzera liposakcijas nepieciešams arī limfodrenāžas masāžas kurss.

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 7/8

Dr. Kristīne Azarjana: 7/8

 

Ceļgalu ūdensstrūklas liposakcija

KAS: lokāla tauku nogulšņu likvidēšana.

Pie ūdensstrūklas liposakcijas, tauki atdalās no apkārtējiem audiem, ievadot zem ādas šķīdumu, kas satur asinsvadus sašaurinošus līdzekļus, anestētiķi un kompleksu, lai atslābinātu tauku šūnas. Sairdinātie adipocīti pēc tam tiek izvadīti ar vakuumu caur kārtridžiem. Operācijas laikā tiek izmantoti divkanālu kārtridži, lai vienlaicīgi izsmidzinātu šķīdumu un savāktu taukaudus.

Metode ir maztraumatiska, šuvju uzlikšana nav nepieciešama.

Metodes īpatsvars ir tajā, ka nerodas kunkuļi un nelīdzenumi, saglabājas asinsvadi, nervi un apkārtējo taukaudu šūnas. Kā arī vēl viens ūdensstrūklas liposakcijas pluss – tā ir vietējā anestēzija un īss rehabilitācijas periods.

Rehabilitācija: ļauj atgriezties pie ierastā grafika jau nākamajā dienā.

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 7/8

Dr. Kristīne Azarjana: 7/8

 

Ceļgalu liposakcija tiek veikta ar dažādām metodēm. Bet, neatkarīgi no pieejas, ceļgalu estētikas atjaunošanas operācija – ir sarežģīta iejaukšanās, ņemot vērā, ka zonā ap ceļgalu ir daudz nervu galu un svarīgas lielās saites. Traumējot jebkuru no tām, var nonākt pie neatgriezeniskām sekām. Tāpēc īpaši svarīgi vērsties pie profesionāliem ķirurgiem ar labām atsauksmēm un lielu pieredzi šajā operācijā.

 

Ceļgalu ultraskaņas liposakcija

KAS: lokāla tauku nogulsnējumu likvidēšana.

Ceļgalu liposakcija ar ultraskaņu – vismazāk traumatiska metode tauku nogulsnējumu likvidēšanā ceļgalu apvidū. Zem ādas ar tievu kārtridžu palīdzību tiek ievadīts šķīdums, kas sastāv no atsāpinoša, asinsvadu sašaurinoša preparāta, adrenalīna un fizioloģiskā šķīduma (tāpat, kā pie jebkuras citas liposakcijas metodes). Pēc tam tiek pielietota ultraskaņa, kas noteiktā frekvencē atdala tauku šūnas no apkārtējiem audiem. Ar kārtridžu palīdzību tauki tiek izvadīti speciālos konteineros.

Izmantojot ultraskaņas liposakciju, tauku šūnas tiek traumētas nevis mehāniskā ceļā, bet tiek sagrautas ar ultraskaņu.

Pēc apstrādes ar ultraskaņas viļņiem, tauki pārvēršas emulsijā, kas tiek likvidēta caur kārtridžiem tikai 2-3mm diametrā ar vakuuma atsūcēja palīdzību.

Dr. Evija Rodke-Sproģe: "Veicot operācijas, jāņem vērā viena būtiska nianse. Ar ultraskaņas palīdzību ādu var viegli apdedzināt (pēc tam var palikt neglītas rētas), īpaši, ja āda uz ceļgaliem ir plāna. Tāpēc šo metodi izmanto ādai, kas ir pietiekami blīva un stingra. Atzīmēšu, ka liposakcijas veikšanas metode atšķiras, toties pēcoperācijas periods ir līdzīgs tradicionālajai liposakcijai".

Rehabilitācija: Atrašanās stacionārā aprobežojas ar vienu dienu, un parastās dzīves akativitātes atjaunojas pirmo diennakšu laikā. Taču jāievēro tie paši noteikumi, kas ir arī citu veidu liposakcijās – nepieciešams nēsāt kompresijas veļu un vajadzīgs rehabilitācijas laiks.

Efektivitātes vērtējums:

Dr. Evija Rodke-Sproģe: 8/9

Dr. Kristīne Azarjana: 7/8

 

Rezumē

Dr. Kristīne Azarjana: «Efekts būs daudz izteiktāks, ja procedūras kombinēsiet. Filleri, lāzeri, RF darbojas uz ādas struktūru, bet liposakcija – uz zemādas līmeni. Kas notiks ar ādu pēc liposakcijas? Vai tā nostiepsies? Viss atkarīgs no vecuma, ģenētiskām īpatnībām, dzīves garumā pavadītā laika saulē. Ceļgali – tā ir ļoti sarežģīta zona. Nav nevienas 100% metodes. Jebkura no metodēm var vienam pacientam sniegt ļoti labu rezultātu, bet otrs vispār nesapratīs, par ko samaksājis naudu».

Dr. Evija Rodke-Sproģe: «Te es pilnīgi piekritīšu Kristīnei. Mēs mūsu pacientiem iesakām savdabīgu testu – ja liekas, ka ap ceļiem ir kunkuļi un nevar saprast – vai tā ir liekā āda vai tomēr zemādas tauki – apgulieties uz gultas un paceliet abas kājas gaisā, atspiežoties pret sienu. Ja tādā pozīcijā ceļi ir līdzeni un bez defektiem vai tomēr viss «krīt» vienā virzienā, tad vajadzētu pastrādāt pie ādas stāvokļa uzlabošanas. Ja nu ir redzami kunkuļi – vaina ir zemādas tauki – šajā gadījumā derēs tauku nogulsnējumu sašķelšana un liposakcijas. Tostarp, neaizmirstot par ādas stāvokli!»

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs