Ставьте like и читайте!

Soma vienā tonī ar apaviem – slikts tonis?

19.06.2018, 3ade.lv

Soma vienā tonī ar apaviem – slikts tonis?

 Runas par to, vai somai obligāti jābūt vienā tonī ar kurpēm, ir neizsmeļami. Daži uzskata, ka šis uzskats ir pagātne un slikts tonis. Citi, uz pašu piemēra, pierāda, ka tādas pašas krāsas soma un apavi ir mūžīga klasika. Es uzskatu, ka šīs debates ir nevietā. Galu galā, šodien ir iespējams viss! Kad atkal nākamreiz izdzirdēsi sev adresētos: "Bezgaumīgas kalngals!", padomā labi. 

AUTORE: Natālija Bataraga, mākslas kritiķe un stiliste


Ideja saskaņot kurpes un somu radās dizaineriem XX gadsimta pirmajā trešdaļā, kad svārki vairs neslēpa kurpes, bet somiņas un rokassomiņas – beidzot pavērās zem kuplo kleitu krokām, pārejot patstāvīgā aksesuārā un papildinot cilvēces skaistās puses koptēlu. Pēckara gados, kad sāpīgās atmiņas par Otro pasaules karu bija nepieciešams atšķaidīt ar košākām krāsām, dizaineri no ASV un Eiropas apģērba izgatavošanā sāka izmantot piesātinātas krāsas. Tomēr, lai sieviešu apģērbs neizskatītos pārāk uzkrītošs, pamazām modē tika ieviests "zelta" likums: rokassomiņas un apavu tonim bija jāsakrīt.

Viena no pirmajām, kas pielaikoja šo noteikumu uz sevis, kļuva 20.gadsimta 60-to gadu stila ikona Džekija Kenedija. Pirmā lēdija kļuvusi slavena visā pasaulē ar savu nevainojamo eleganci un lielisko gaumi; nav brīnums, ka, būdama par elku miljoniem sieviešu, viņi sākusi aizdomāties par to, kā apvienot pieejamos garderobes elementus, lai izskatītos tikpat efektīgi kā Džekija. Visvienkāršāk gāja tiem, kas iztika ar ierobežotiem līdzekļiem un veiksmīgi "saskaņoja" klasiskās melnās laiviņkurpes ar melnu rokassomiņu. 

Džekija Kenedija


80. gados situācija radikāli mainījās. Un jau atkal svaiguma dvašu pasaules modē iepūta sieviete. Supermodele Keita Mosa, "heroīna šika" piemērs, par apģērbu atzīstot visu, kas patīk pašai, un nevis to, kas savstarpēji harmonizē, pasludināja, ka “soma vienā tonī ar apaviem ir paredzami līdz garlaicībai”. Šos vārdus mirklī paķēra modes kritiķi no desmitiem modes izdevumu. Keita, kas musināja sievietes nenokļūt aizspriedumu un stereotipu varā, demonstratīvi parādījās sabiedrībā ne tikai ar daudzkrāsainu, bet arī krāsu ziņā kontrastējošiem somu un apaviem. Un, ja sākotnēji šādu defilēšanu parastie mirstīgie uztvēra kā sliktu toni, vēlāk tā pārtapa par modes tendenci.  


Modes dizaineri savās kolekcijās piedāvā ko, kas visiem ir it kā apnicis un tūlīt izies no modes. Daļa vienkārši nepievērš uzmanību tendencēm, un ik sezonu raksta savus noteikumus. Ja tavs stils ir izjusts, pārdomāts un atbilst katrai tavai esamības šūnai, tajā var integrēt jebkuru elementu, lai rezultāts ir  svaigs un ar asumiņu. 

Tavs stils – tavi noteikumi! Esi ikreiz dažāda un neparedzama: šodien soma un apavi ir savstarpēji saskaņoti, citu dienu rezonē viens ar otru, bet jau rīt tu vari ļauties kontrastu saspēlei. Daudzas slavenības šobrīd izvēlas somu vienā tonī ar apaviem. To varam vērot gandrīz katrā Modes nedēļā. 

 

Jūties brīvi, lai eksperimentētu, jo mūsdienu mode šim mērķim piedāvā visu! Soma vienā tonī ar apaviem vai soma vienā tonī ar kleitu – izvēle ir atkarīga tikai no tevis! Pastāv miljoniem veidu, kā padarīt tēlu skaistu un ērtu. Galvenais, lai patīk pašam, tu sajustos ērti un panāktu harmonisku tēlu kopumā. 

NATALIYA BATARAGA

instagram @konyakhina

KONYAKHINA@MAIL.RU

 

komentāri