Ставьте like и читайте!

STIPRS PAMATS NEVAINOJAMAM SMAIDAM. LĀZERA PERIODONTOLOĢIJA

05.08.2021, 3ade.lv

STIPRS PAMATS NEVAINOJAMAM SMAIDAM. LĀZERA PERIODONTOLOĢIJA

STIPRS PAMATS NEVAINOJAMAM SMAIDAM

LĀZERA PERIODONTOLOĢIJA

Iespējams, ka pēc kāda laika, lāzera iekārtas aizstās zobu urbjus. ERA ESTHETIC DENTAL ir viena no pirmajām klīnikām Latvijā, kas zobu un smaganu ārstēšanai piedāvā lāzera zobārstniecības metodes.

Lāzeriem zobārstniecībā ir svarīga loma ne tikai zobu ārstēšanā, bet arī periodontoloģijā, nodrošinot ātru, vienkāršu un ļoti efektīvu smaganu un smaganu kabatu ārstēšanu, aplikuma noņemšanu zem smaganām. Un arī estētiskos jautājumos: smaganu malas novietojuma korekcija, smaida līnijas un mēles saitītes plastiskā ķirurģija.

Tagad šīs procedūras pacientam ir minimāli traumatiskas, procesa laikā neizdala siltumu, neizraisa sāpes, piemērotas sirds slimniekiem un bērniem.


DR.MED. IEVA HENKUZENA, KLĪNIKAS ERA ESTHETIC DENTAL VIRSĀRSTE, ZOBĀRSTE.


Gribu sākt ar skaidrojumu par lāzera iedarbības augsto precizitāti, kas ļauj apstrādāt tikai smaganu bojātās vietas, neskarot veselos audus. Procedūras nesāpīgums ļauj iztikt bez papildus anestēzijas injekcijām, no kurām parasti ir grūti izvairīties. Lāzera terapijas augstā efektivitāte kalpo gan kā alternatīva sistēmiskai ārstēšanai ar antibiotikām, apstrādājot smaganu tikai lokāli, gan nodrošina paātrinātu audu reģenerāciju. Tā ir iespēja izvairīties no ķirurģiskas iejaukšanās vai vismaz samazināt iejaukšanās apjomu. Un jau nākamajā dienā pēc ārstēšanas aizmirst par nepatīkamām sajūtām mutē.Vai lāzerterapija ir jauna klasika, vai arī tā ir zobārstniecībā zināma metode?


Mūsdienās lāzerterapija pasaules praksē ir diezgan plaši izmantota metode ar nopietnu pētījumu bāzi. Vēl nesen periodontoloģijā vairāk tika izmantoti diožu lāzeri. Tomēr neodīma un erbija lāzeru izmantošana zobārstniecībā paver jaunas klīniskās iespējas un nodrošina ļoti labus ārstēšanas rezultātus. Mūsu klīnika strādā tieši ar šo moderno modifikāciju — iekārtām, kas apvieno ER: YAG un Nd: YAG lāzerus.Smaganu slimības tā vai citādi, bet ietekmē zobu stāvokli. Ja netiek ārstētas smaganas, iespējams zaudēt zobus. Kādas smaganu slimības ārstē ar lāzeru?


Nevainojamam smaidam nepietiek ar nevainojamiem zobiem, jums ir nepieciešams arī stabils pamats. Veselīgas smaganas stingri notur zobus žokļa kaula ligzdā, kā arī aizsargā zoba sakni un kakliņu no patogēno baktēriju kaitīgās iedarbības.

Lāzers ir viens no mūsdienu zobārsta instrumentiem, kam ir virkne priekšrocību visu smaganu slimību ārstēšanā, sākot ar gingivītu līdz pat periodontītam. Tas ir ļoti efektīvs, apstrādājot mīkstos audus un mutes gļotādu (ārstējot plaisas, stomatītu, herpes), veicot minimāli invazīvas operācijas, piemēram, lūpas un mēles saitītes korekciju, veidojot skaistu smaganas līniju un sagatavo mutes gļotādu pirms protezēšanas.

Lāzers ir viens no mūsdienu zobārsta instrumentiem, kam ir virkne priekšrocību visu smaganu slimību ārstēšanā, sākot ar gingivītu līdz pat periodontītam.

Kā notiek gingivīta un periodontīta ārstēšana ar lāzeri? Klasiski tie ir antibakteriāli preparāti, lokāla pretiekaisuma terapija, fizioterapija un pat ķirurģiska iejaukšanās...


Lāzera periodontoloģija — tā ir salīdzinoši neilga procedūra un ātra iedarbība — vienas zonas apstrāde ilgst tikai dažas minūtes, un rezultāti ir redzami pēc pirmās procedūras (piemēram, smaganu asiņošana izzūd jau nākamajā dienā). Un pats galvenais — iespēja izārstēt smaganas grūti pieejamās vietās — tur, kur nav iespējams tikt galā ar citām metodēm.

Klasiskos, smagos periodontīta gadījumos, nepieciešams likvidēt infekciju no ļoti dziļām smaganu kabatām un kaulaudu virsmas. Parasti šīs procedūras tiek veiktas ar ķirurģisku metožu palīdzību. Tās ir traumatiskas, pacientam sāpīgas, kā arī prasa ilgu atveseļošanās laiku. Savukārt lāzers ļauj veikt šādu procedūru ātrāk un mazāk traumējoši. Lāzers atpazīst specifiskos baktēriju pigmentus, iznīcinot tikai baktērijas un inficētos smaganu kabatu audus. Kad operatīvais lauks ir rūpīgi iztīrīts, lāzera radītais siltums hermetizē audus, veidojot asins recekli. Tas palīdz novērst baktēriju atkārtotu iekļūšanu un atkārtotu inficēšanu apstrādātajā zonā. Lāzera spēcīgā baktericīdā iedarbība un tūlītēja audu koagulācija veicina ātru brūču sadzīšanu un samazina pēcoperācijas komplikāciju risku.

Lāzera izmantošana periodontīta ārstēšanā samazina nepieciešamību pēc sistēmiskas antibiotiku lietošanas. Tajā pašā laikā lāzera starojums stimulē asinsriti audos, kas palīdz paātrināt reģenerācijuUn smaganu kabatu ārstēšana? Noteikti, ka ar lāzera palīdzību iespējams «aizlodēt» to, kam parasti tiek izmantotas šuves?


Ķirurģiska kabatu samazināšanas procedūra tiek veikta, ja smaganu kabatu dziļums pārsniedz 5 mm. Procedūras laikā smagana tiek atdalīta no zoba, kas ļauj notīrīt zoba saknes virsmu, kas atrodas zem smaganu līnijas. Un tad brūce tiek sašūta.
Savukārt, lāzers ļauj vienlaikus aizvērt vai, kā Jūs sakāt, “aizlodēt” audus pēc iekaisušo inficēto audu apstrādes un iekaisuma cēloņa novēršanas. Tagad šī procedūra ir mazāk traumatiska, jo procedūras laikā netiek izmantoti tradicionālie instrumenti, nav iegriezumu, kas atdala smaganu audus no blakus esošajiem kaulaudiem.

Nozīmīgi ir atcerēties, ka smaganu kabatas veidojas no iekaisuma procesa, kur nozīmīga loma ir baktēriju florai, kas izraisa dažādas periodontīta stadijas. Tieši tādēļ vajadzētu novērtēt lāzera baktericīdo iedarbību.


Ja Jūs varētu, vai veiktu procedūras tikai ar lāzeru?


Jā, lielāko daļu procedūru var efektīvāk veikt ar lāzeru. Un man ir īpašs prieks strādāt ar augstajām tehnoloģijām un sasniegt arvien labākus ārstēšanas rezultātus. Mēs pilnībā neatsakāmies no klasiskajām tehnoloģijām, bet, protams, lāzers ir zobārstniecības nākotne. Svarīgi atzīmēt, ka lāzers ir visaugstākās precizitātes ierīce, kas sniedz vairākas priekšrocības. Ja salīdzina to ar tradicionālajiem zobārstniecības instrumentiem, tad, neapšaubāmi, tā ir maigāka tehnoloģija. Lāzera stars ir īpaši smalks, tas nepārsniedz trīs matiņu biezumu, tāpēc tas viegli ietilpst starp smaganām un zobiem. Tā izmantošana ļāva mums, ārstiem, veikt minimāli invazīvu ārstēšanu un paātrināt bioloģiskos dzīšanas procesus, ievērojami samazinot procedūru laiku un sāpīgās sajūtas pēc tām.

Augšlūpas un mēles saitītes korekcijas procedūru laikā liela nozīme ir koagulācijai un audu dezinfekcijai. Ir svarīgi, lai operācijas laikā lāzera stars nekavējoties «apturētu» pārgrieztos asinsvadus, apturot asiņošanu. Lāzers efektīvi “aizlodē” pat vismazākos kapilārus, un mūsdienās šādas operācijas tiek veiktas praktiski bez asiņošanas.

Klīniskie pētījumi un mūsu pacientu pieredze liecina, ka audu sadzīšanas process pēc lāzera procedūrām ir ātrāks, ērtāks un mazāk sāpīgs. Rodas nebūtisks audu pietūkums, neliela izmēra rētas, sāpes pēc operācijas nav tik intensīvas vai to nav vispār.Kā Jūsu pacienti vērtē zobārsta darbu ar lāzeru?


Mums ir daudz pozitīvu un pateicīgu atsauksmju — prieks skatīties, kā mainās cilvēku attieksme pret zobārstniecību. Pie mums nāk arvien vairāk pacientu, kuri jau sen sapņojuši par smaganu estētisko korekciju, taču atlikuši ārstēšanu, baidoties no ilgā rehabilitācijas perioda. Esmu pārliecināta, ka, pateicoties jaunajām lāzera ārstēšanas iespējām, cilvēki galu galā pārstās baidīties no zobārsta, kas nozīmē, ka mums apkārt būs arvien vairāk mirdzoši veselīgi un skaisti smaidi!


Rīga, Jeruzālemes iela, 2/4
+ 371 25 33 33 03
www.eradental.lv

 

komentāri