Ставьте like и читайте!

ТАS, KURŠ VISU SAGROZA. No tītara par gulbja kaklu

13.12.2022, 3ade.lv

ТАS, KURŠ VISU SAGROZA.  No tītara par gulbja kaklu

ТАS, KURŠ VISU SAGROZA
No tītara par gulbja kaklu

Skaists kakls ir daudzu sieviešu sapnis. Un cik patīkami ir dzirdēt komplimentus, ka jūsu kakls līdzinās gulbja kaklam, nevis epitetus par «tītara kaklu», «teck neck» vai «blogera kaklu». Mēģināsim vērst par labu, šķietami nelabojamo. Un izvairīties no neizbēgamā. Mūsu kakls novecos kopā ar mūsu ķermeni. Pat nedaudz ātrāk. Taču vēlme darīt pilnīgi visu, kas ir mūsu spēkos, lai saglabātu tā pievilcību tik ilgi, cik to ļauj laiks un ģenētika, ir pilnīgi saprotama. Galu galā mēs dzīvojam laikmetā, kur skaistuma nozarē valda neiedomājami atklājumi. Par tiem arī pastāstīsim.

Autore: Almaza Pirha

Labāku rezultātu sasniegšanai ir jāapvieno holistiska pieeja ar ārstēšanas metodēm. Jo ne tikai āda ir atbildīga par kakla skaistumu, bet arī ze mādas, miofasciālie un muskuļu, skeleta audi, kuros laikā gaitā notiek būtiskas izmaiņas un tie priekšlaicīgi noveco ārējo faktoru ietekmē.

Kakla zonai raksturīgi šādi estētiski defekti:

• Paaugstināts muskuļu tonuss (kā rezultātā veidojas vertikālas dzīslas)
• Ļengana, izstaipīta āda
• Horizontālas grumbas vai rievas.


ATRODIET PROBLĒMU UN NOVĒRSIET CĒLOŅUS

Ir dažādi iemesli, kāpēc kakla āda kļūst ļengana, veidojas nepievilcīgi riņķi un krokas. Laika gaitā āda dabiski zaudē savu tonusu un elastību, jo samazinās kolagēna un elastīna šķiedru ražošana, kas nodrošina ādas elastību.

Ar vecumu to pastiprina arī kakla muskuļu un saistaudu vājums, kas kalpo kā atbalsts zoda tauku slānim. Samazinās arī žokļa kaula apjoms. Kakla-zoda leņķim ir nozīmīga loma. Dažiem tas ir izteiksmīgs 90 ° leņķis, citiem tas ir mazāk izteikts. Tas bieži ir saistīts ar sejas dabisko formu, tās kaulu struktūru (piemēram, apakšžokļa novirze atpakaļ jeb retrognātija) un tās anatomiju. Gadiem ejot, kakla un zoda leņķis arvien vairāk mainās, harmoniskais sejas izskats tiek izjaukts, sejas kontūras izplūst.

Triviāli pazīstamais dubultzods vēl vairāk pastiprina kakla un zoda līnijas leņķa izmaiņas un veicina kroku un grumbu veidošanos uz kakla.

Pienāk brīdis, kad vieni cenšas atbrīvoties no «liekā» dubultzoda, bet citiem šo zonu nepieciešams nostiprināt. Taču visiem kā vienam ir jārūpējas par ādas kvalitāti un muskuļu bāzes nostiprināšanu.

Pētījumi rāda, ka iekšķīgi lietojamo uztura bagātinātāju un kosmētikas līdzekļu izmantošana, kas satur tos pašus bioloģiski aktīvos savienojumus, dos ļoti interesantus un sinerģiskus rezultātus.

 

KAS VĒL BEZ VECUMA IZRAISĪTĀM IZMAIŅĀM RADA KAKLA ĀDAS NOSLĪDĒŠANU?

Atšķirībā no dabiskā novecošanās procesa, priekšlaicīgu novecošanos var izraisīt vairāki to veicinoši faktori. Galvenie faktori: ģenētika, pārmērīga sauļošanās, brīvo radikāļu ietekme un smēķēšana. Par sekundāriem iemesliem tiek uzskatīti mūsu ieradumi, piemēram, slikta galvas pozīcija miega laikā, lasīšana, gadžetu izmantošana, kur mūsu galva regulāri atrodas noliektā pozīcijā un āda tiek pakļauta zilās gaismas starojumam, kas izraisa oksidatīvo stresu un priekšlaicīgu grumbu veidošanos, hiperpigmentāciju un pasliktina ādas kvalitāti.

Turklāt lielākā daļa cilvēku, noņemot kosmētiku, veicot pīlingu un uzklājot kopšanas līdzekļus, aizmirst par kakla un dekoltē zonu, uzklājot līdzekļus tikai uz sejas. Daži risinājumi, kurus jūs varat izmantot jau tagad, neatkarīgi no jūsu pieņemtā lēmuma:

• Vienmēr izmantojiet SPF līdzekļus un aizsargājiet ādu no tiešiem saules stariem.

• Atsakieties no tabakas izstrādājumiem un pasīvās smēķēšanas.

• Ēdiet sabalansētu uzturu ar zemu glikēmisko indeksu.

• Kontrolējiet stresu un rūpējieties par kvalitatīvu miegu.

• Centieties ievērot labu stāju.

• Iekļaujiet aerobos vingrinājumus savā ikdienas rutīnā.

• Ja nemitīgi skatāties telefonā, planšetdatorā, grāmatā, tad guļus stāvoklī labāk to dariet, pagriežoties uz sāniem. Speciālisti iesaka lasīt, sēžot pie galda, noliecot ķermeni 135 grādu leņķī, atspiežoties uz krēsla vai dīvāna atzveltnes, izstiepjot kājas uz priekšu. Novietojiet rokas sev priekšā uz galda virsmas. Nestiepiet kaklu uz priekšu, turiet galvu taisni.

Kakla ādas “jaunības” atjaunošanai ir noteicoša nozīme sejas jaunības saglabāšanā.

EFEKTĪVI RISINĀJUMI KAKLA SKAISTUMAM

Ārstniecisko un profilaktisko metožu kombinācija sniedz vislabākos rezultātus kakla ādas skaistuma saglabāšanai, tāpat kā lielākajā daļā zonu.


KOPŠANA MĀJĀS

Jūs varat iztērēt kaudzi naudas procedūrām klīnikā, bet, ja runājam par kakla un dekoltē zonu, es esmu cieši pārliecināta, ka jebkuru ārstēšanu klīnikā spēj pārspēt kvalitatīva ādas kopšana mājās divas reizes dienā septiņas dienas nedēļā. Ja jūs ievērojat regulāru ādas kopšanas rutīnu, tad iespējams apturēt laiku un novērst esošās problēmas.

Tomēr parasti rezultātu iegūšanai ir nepieciešams laiks. Kakla ādas nostiprināšanai paredzētie līdzekļi nesniegs rezultātus vienas nakts laikā, jo lielākā daļa klīnisko produktu ir jālieto 12 nedēļas, lai rezultāti būtu pamanāmi. Kakla ādai paredzētie krēmi un maskas var nenodrošināt tādus pašus rezultātus kā procedūras pie speciālista, taču tās palīdz mitrināt kakla maigo ādu, kas laika gaitā samazinās grumbu parādīšanos un izlīdzinās ādas tekstūru.UZTURA BAGĀTINĀTĀJI KAKLA ĀDAI

Ir zināms, ka veselīgs un sabalansēts uzturs ir ārkārtīgi svarīgs organisma, tostarp ādas, veselības un funkciju uzturēšanai. Diemžēl ne vienmēr ir iespējams ēst pareizi; un uztura bagātinātāji kļūst par lieliskiem sabiedrotajiem. Vairākos pētījumos ir sniegts bioaktīvo savienojumu saraksts, kas palīdz saglabāt ādu veselīgu un jauneklīgu. Šīs sastāvdaļas darbojas kā palīgvielas ādas veselības uzlabošanai — kalpo kā aizsardzība pret oksidatīvo stresu, uzlabo ādas elastību, samazina grumbiņas, pigmentāciju. Zinātnieki ir pārliecināti, ka pētījumi, kuros tiek norādītas kopsakarības starp iekšķīgi lietojamiem uztura bagātinātājiem un kosmētikas līdzekļiem, kas satur tos pašus bioloģiski aktīvos savienojumus, dos ļoti interesantus un sinerģiskus rezultātus.

Pievērsiet uzmanību granātābolu ekstraktam uztura bagātinātājos un krēmu sastāvos, kas galvenokārt ir atbildīgs par melanīna sintēzi, uzlabo ādas mitrināšanu un elastību, novēršot ādas novecošanos. Tam ir arī pretiekaisuma īpašības un tas aizsargā ādu no kaitīgās UV iedarbības.

Astaksantīns ievērojami palīdz samazināt transdermālo ūdens zudumu. Zinātniskie pētījumi ir apstiprinājuši astaksantīna kā antioksidanta augsto efektivitāti.

Plaši pazīstamais, bet novārtā atstātais rozmarīns satur daudz rosmarīnskābes. Rozmarīnu saturoši uztura bagātinātāji un krēmi ar rozmarīnskābi uzlabo ādas kvalitāti un novērš UV starojuma radītos bojājumus.

KAKLA ĀDAS ZONAI PAREDZĒTOS LĪDZEKĻUS UZKLĀJIET AR KUSTĪBĀM NO LEJAS UZ AUGŠU. MĒS JAU TĀPAT IKDIENĀ NOVECOJAM GRAVITĀCIJAS SPĒKA IETEKMĒ. ZINĀTNISKAJĀ LITERATŪRĀ IR SKAIDRI NOTEIKTA SAKARĪBA STARP ĀDAS ĻENGANUMU UN GRAVITĀCIJU. TAD KĀDĒĻ GAN TAI VĒL VAIRĀK PALĪDZĒT, VEICOT NEPAREIZAS KUSTĪBAS

PILATES KAKLAM

Kakla ādas «jaunības» atjaunošanai ir noteicoša nozīme sejas jaunības saglabāšanā. Tas ir tāpēc, ka zemādas muskuļa — platizmas — stāvoklis veido ne tikai kakla priekšējās daļas estētisko pamatu, bet faktiski visu sejas apakšējo trešdaļu. Platizma sinerģijā ar muskuli, kas nolaiž mutes kaktiņus, nostiepj kakla ādu uz leju un uz sāniem. Pēc savas funkcijas tas ir muskulis — depresors, attiecīgi, tas velk audus uz leju. Tādēļ laika gaitā sejas ovāls kļūst izplūdis, un vertikālās līnijas uz kakla kļūst redzamas pat miera stāvoklī.

Lai novērtētu, vai jums ir paaugstināts šo muskuļu tonuss, jums jāveic kustības, nolaižot mutes kaktiņus un jāizrunā skaņa, kas līdzinās krievu alfabēta burtam «Ы». Ja kustību laikā muskuļi aktivizējas (tas ir, parādās vertikālas dzīslas), tad jums ir paaugstināts tonuss.

Platizmas joslas izpaužas ne tikai kā neglīti vertikāli saistaudu sabiezējumi uz kakla, bet arī kā citas ar vecumu saistītas izmaiņas, tostarp ādas ļenganums, lipodistrofija, nazolabiālās krokas un ptoze.

Nākamajā reizē, kad sporta zālē celsiet svarus vai veiksiet vēdera muskulatūras vingrinājumus, ieskatieties spogulī, lai redzētu, kas notiek ar jūsu kaklu. Visticamāk, jūsu platizmas joslas būs izspiedušās. Jo vairāk tiek iesaistīti sejas un kakla muskuļi, jo vairāk āda var izstiepties un nokarāties. Tāpēc treniņa laikā ieteicams skatīties uz sevi spogulī un atslābināt kaklu, kad tas ir saspringts.

Laika gaitā muskuļu elastība samazinās un muskuļu rigiditāte palielinās par aptuveni 1,5% gadā, sākot no sievietes dzīves trešā līdz devītajam gadu desmitam. Vairāki pētījumi ir parādījuši, ka šie procesi ir tieši saistīti ne tikai ar neizbēgamu novecošanos, bet arī ar daudz dažādiem citiem procesiem.

Speciālisti neiesaka veikt platizmas muskuļu zonas vingrinājumus, jo vertikālās dzīslas var kļūt vēl izteiktākas sasprindzinājuma dēļ. Un daži vingrinājumi kaklam var būt daudz bīstamāki nekā stieņa celšana. Tā, piemēram, galvas apļošana, noliekšana atpakaļ rada lielu slodzi skriemeļiem un locītavām. Labāk dodiet priekšroku kakla stiepšanas vingrinājumiem. Tie sniedz tonizējošu efektu muskuļiem un vairāk atbilst pilates vingrinājumiem kaklam. Tomēr, pirms sākat vingrot patstāvīgi, izveidojiet plānu kopā ar fizioterapeitu vai kineziterapeitu. Kāpēc ar šiem speciālistiem nevis ar sejas fitnesa treneriem? Neviens muskulis nedarbojas izolēti. Mūsu ķermenis, tā ir matrica. Un programmai jābūt kompleksai un kompetenti izveidotai.MĀJAS GADŽETI

Pašmasāža palīdzēs atslābināt platizmu un izveidojušās dzīslas. Mūsdienās populāri ir mehāniskie rullīši, guaša un citi instrumenti, kas var palīdzēt atslābināt muskuļus, uzlabot asinsriti un stimulēt dabisku kolagēna ražošanu.

Nevajadzētu ignorēt arī mājās izmantojamos elektriskos sīkrīkus. Daudzi no tiem, lietojot tos regulāri, samazina grumbas un uzlabo ādas kvalitāti. Piemēram, biostimulējošais infrasarkanais nepārtraukta viļņa lāzers, kas pieejams lietošanai mājās, var sasniegt ne tikai dziļākos ādas slāņus, bet arī tauku un muskuļu audus. Šāds sīkrīks ir pilnīgi pietiekams, lai stimulētu ādas atjaunošanos, palīdzot nostiprināt kakla zonu.

Izvēloties kakla masēšanas ierīci, ņemiet vērā kāda veida masāžas jums patīk. Ir paši vienkāršākie rokas masieri, un ir modeļi, kas līdzinās lielām apkaklēm, ar daudzām funkcijām un iestatījumiem, ar mīcošām funkcijām, vibrāciju un siltumu, kurus nekautrējoties varat ņemt līdzi uz darbu vai izmantot, kamēr piedalāties satiksmē.

Maska NATURA BISSE INHIBIT TENSOLIFT kakla ādai

Izgatavota no dabīgas bambusa šķiedras, šī maska lieliski klājas uz kakla
un dekoltē. Šķērsšūta hialuronskābe palīdz ādai saglabāt ūdeni, aizpilda grumbas, uzlabo elastību. Niacinamīds palīdz samazināt hiperpigmentācijas parādīšanos, izlīdzina ādas toni un piešķir tai mirdzumu.

 

Krēms EISENBERG SOIN COU DÉCOLLETÉ ET POITRINE kaklam un dekoltē zonai

Zemas molekulmasas hialuronskābe mitrina epidermas virsējos slāņus, veidojot plēvīti uz ādas virsmas. Kosas ekstrakts atjauno, stiprina, remineralizē ādas audus. Tam ir tonizējoša iedarbība uz krūšu ādas korsetes audiem. Adenozīns palīdz saglabāt jaunavīgas ādas galvenās īpašības — tvirtumu, elastību un tonusu.

Maska PLATYSMA BIOLOGIQUE RECHERCHE pret zoda ādas ptozi

Pateicoties savai unikālajai formai un elastīgajam audumam, kas pielāgots zonai zem zoda, Platysma apvieno pretgravitācijas un pretptozes maskas priekšrocības. Produkta mehāniskā iedarbība apvienojumā ar nostiprinošām aktīvajām vielām, līdzīgi kā sejas masāža, nostiprina audus un ādu.

 

Krēms MENARD AUTHENT NECK ESSENCE kakla ādai

Savvaļas ķiršu sēklu ekstrakts un Dictyophora Indusiata sēņu izvilkums aizkavē šūnu novecošanos un ādas audu modifikācijas.
Krēma sastāvā ietilpst piecu veidu keramīdu un ubikinona (koenzīms Q10) komplekss — mitrinoši un pretnovecošanās komponenti.

Kakla ādas kvalitātes uzlabošanai piemērotas ir biorevitalizācijas procedūras, tostarp, izmantojot dzintarskābi, kā arī ādas atjaunināšana ar kolagēnu.

PROFESIONĀLA PALĪDZĪBA MASĀŽAS PRAKSES

Laba masāža ir dziļi veikta masāža. Piemēram, miofasciālā masāža, smalka un oriģināla tehnika, kur, pateicoties iekšējai un ārējai muskuļu, fasciju, sejas un kakla audu stimulācijai, maigi izstiepjot, iedarbojas uz katru punktu, mazinot mutes zonas un žokļa līnijas muskuļu un platizmas spriedzi.

Skulpturāli-bukālā sejas masāža ietver dziļu iedarbību uz visu sejas un kakla muskuļu aparātu un saitēm, aktivizējot limfas atteci un rezultātā uzlabojot asinsriti un mazinot tūsku. Masāža ietver intraorālo (bukālo) tehniku — caur muti no iekšpuses.

Klasiskā, pat 15 minūšu ilga apkakles zonas masāža sniedz viegluma sajūtu, mazinot muskuļu spazmas, ko izraisa sasprindzinājums un pārslodze. Ja jūtat, ka septītā skriemeļa rajonā sāk augt tā sauktais «atraitnes kupris», pierakstieties uz profilaktisku procedūru. Kakla zonas masāža palīdzēs atbrīvoties no sāls nogulsnēm, nodrošinās smadzeņu piesātinājumu ar skābekli pietiekamā daudzumā. Ievērojami uzlabo nervu un asinsrites sistēmu darbību, paātrina limfas atteci.


PLATIZMAS DZĪSLU ATSLĀBINĀŠANA AR «BOTOKSA» PALĪDZĪBU

«Botokss» (A tipa botulīna toksīna injekcija) ir paredzēts ne tikai grumbu likvidēšanai. Pārskatot vairākus pētījumus, atklājās, ka botulīna toksīna injekcijas var palīdzēt samazināt platizmas joslu parādīšanos, atslābinot kakla un sejas muskuļus. Mūsdienās ir pieejamas vairākas preparāta ievadīšanas metodes. Populārākā no tām ir «Nefertiti Lifting» — ietver injekcijas ne tikai kakla zonā, bet arī zodā, mutes kaktiņu muskuļos. Botulīna toksīna efektivitāte un drošība platizmas nostiprināšanai ir apstiprināta pētījumos. Pacientu (un ārstu) apmierinātība ir kļuvusi par standarta ārstēšanas panākumu mērauklu.

Tā kā botulīna toksīna iedarbība nav ilgstoša, jums nāksies atkārtot injekcijas ik pēc 3–4 mēnešiem, lai saglabātu rezultātu. Lai gan pavisam drīz tirgū būs pieejams jauns preparāts, kas sola efekta saglabāšanu 6–9 mēnešus.


ATBALSTA GRUPA — FILLERI

Geliem līdzīgas vielas, tādas kā, hialuronskābi, poli-L-pienskābi vai kalcija hidroksiapatītu, var izmantot ne tikai dziļo horizontālo kakla grumbiņu aizpildīšanai, bet arī, lai savilktu ādu virs platizmas vertikālajām joslām. Labākā kombinācija — kopā ar botulīna toksīnu. Botulīna toksīns atslābinās un filleris aizpildīs jau izveidojušās grumbas un savilks nokarājušos ādu, izveidojot karkasu.

Tāpat kā botulīna toksīna injekcijām, arī filleriem ir novērojamas blakusparādības — asins izplūdumi, pietūkums un apsārtums. Filleru iedarbības ilgums ir 6 līdz 18 mēneši.

Piemērotas ir arī biorevitalizācijas procedūras, lai uzlabotu šīs zonas ādas kvalitāti, tostarp, izmantojot dzintarskābi, kā arī atjaunošana ar kolagēnu, piemēram, ar preparātu Nythia.


PLATIZMOPLASTIKA (kakla ādas pievilkšana)

Ja jums ir smags, nokarājies kakls, tad injekcijas un masāžas nepalīdzēs. Ķirurģiskā operācija — platizmoplastika ir visprecīzākā ārstēšanas metode, kas nodrošina iespaidīgus rezultātus. Parasti to veic kombinācijā ar sejas ovāla liftingu, izmantojot SMAS tehniku vai sejas apakšējās trešdaļas liftingu.
Tāpat kā jebkura operācija, tai nepieciešama ārsta specializācija, rehabilitācija, pacietība un izmaksas.

APARĀTU TEHNOLOĢIJAS LATVIJAS SERTIFICĒTAJĀS KLĪNIKAS

FRAKCIONĒTA LĀZERATJAUNOŠANAS TEHNOLOĢIJA

Frakcionēta lāzeratjaunošanas tehnoloģija bieži tiek saukta par lāzerslīpēšanu vai pīlingu, kas pašā būtībā ir nepareizi. Šodien ir pieejami neticami daudz frakcionēto aparātu. Procedūru veikšanai kakla rajonā, kur āda ir ļoti plāna, speciālisti bieži izmanto neablatīvos lāzera aparātus, kas nerada spēcīgus ādas bojājumus, iedarbojas uz ādas virsējo kārtu (epidermu), bet gan dziļākajiem šūnu slāņiem, kas atbildīgi par kolagēna ražošanu.

Šo tehnoloģiju sauc par frakcionētu, jo lāzera iedarbība ir selektīva: tā rada mikroskopiskus termiskus bojājumus daudzu «stabiņu — mikrobrūču» veidā. Lāzera staru iedarbības vietās parādās mikrotermiskas ārstēšanas zonas (frakcijas). Vecās, neaktīvās šūnas šajās zonās tiek iznīcinātas. Starp frakcijām, uz kurām tika vērsta lāzera iedarbība, ir nelielas atstarpes — neskartas ādas vietas. Tur tiek uzsākts aktīvs šūnu dalīšanās process, ražojot jaunas kolagēna un elastīna šķiedras.

Frakcionālā lāzeratjaunošana parasti tiek veikta 4–5 procedūru kursā ar 1 mēneša intervālu un ir paredzēta nelielu vizuālu defektu novēršanai, maiga liftinga efekta un gludākas ādas iegūšanai. Dažreiz šāds rezultāts var būt nepietiekams, ja kakla āda ir ļengana.


RF RADIOFREKVENCES

Radiofrekvenču tehnoloģija izmanto elektromagnētisko impulsu. Impulss tiek pārvērsts siltumā un iedarbojas uz dziļajiem ādas slāņiem (dermu un hipodermu). Kolagēna šķiedras, kas ir «atbildīgas» par ādas ļenganumu, saraujas un notiek tūlītēja ādas pacelšana, pateicoties radītajam siltumam. Tiek sintezētas jaunas kolagēna šķiedras, kā rezultātā palielinās ādas elastība, kļūst mazāk pamanāms ādas ļenganums.


RF-liftinga procedūru var veikt dažādos režīmos atkarībā no aparāta veida un iestatījumiem. Atšķirība ir ierīces jaudā (un ādā radītajā temperatūrā) un polaritātē. Ir monopolāras, bipolāras un tripolāras metodes. Pirmā metode ir vairāk piemērota, lai iedarbotos uz ķermeni. Bipolārā metode ļauj samazināt jaudu un temperatūru (līdz 45 °C), tāpēc ierīce ir vairāk piemērota delikātām zonām. Tripolārā — jaunākās paaudzes liftinga ierīce, kur tiek izmantots vismaigākais režīms ar viszemāko temperatūru un augstāko apstrādes ātrumu.

Mikroadatu RF liftings ir vēl viena alternatīva iespēja kakla un dekoltē zonas atjaunošanai. Iedarbība notiek ar mikroadatām uz virsējiem un dziļajiem ādas slāņiem. Adatas ir arī elektrodi, caur kuriem ādai tiek piegādāta RF enerģija, kas pārvēršas siltumā. Mikroadatu RF-liftinga uzgaļi ļoti atšķiras, jo tiem ir dažādi ražotāji. Svarīgs ir ne tikai adatu garums, bet arī to skaits, darba virsmas laukums, adatu blīvums, veids, kādā tās tiek ievadītas procedūras laikā. Kā jau nojaušat, pat mikropunkciju laikā āda tiek traumēta, un tai nepieciešama neliela rehabilitācija.

Vēl ir termoliftings (termāža Thermage) — augstas jaudas RF-liftings, kur temperatūras iedarbība sasniedz 60 °C. Termoliftinga laikā kolagēns kļūst blīvāks, jo tas denaturējas un karsēšanas procesā tiek zaudēts ūdens. Ādā veidojas īpatnējs blīvs karkass, kas to savelk un samazina apjomu. Procedūra arī stimulē jaunu fibrilu veidošanos, kas kavē novecošanās procesu. Neskatoties uz to, ka termāžas un RF-liftinga pamatā ir radiofrekvenču iedarbība, to intensitāte un rezultāti ir atšķirīgi, kas jāņem vērā un jāpaskaidro pacientiem.

Parasti tikai termāžas rezultāts rada tūlītēju efektu vienas procedūras laikā. Bet arī izmaksas ir dārgākas. Visām pārējām RF ierīcēm ir nepieciešamas 5 līdz 10 sesijas. Iznākumā jūs tāpat ietaupāt tikai un vienīgi laiku.


HIFU — AUGSTAS INTENSITĀTES FOKUSĒTA ULTRASKAŅA

Tehnoloģijai piemīt unikāla terapeitiskās procedūras funkcija, iedarboties uz mīksto audu dziļajām struktūrām, jo īpaši SMAS līmenī: uz saitēm, fascijām un virspusējiem muskuļiem, tos «uzsildot» no 50°C līdz 60°C, tādējādi «savelkot audus».

Šo ultraskaņas metodi plaši un veiksmīgi izmanto, lai novērstu sejas, kakla un ķermeņa ādas ļenganumu. Faktiski šī ir vienīgā tehnoloģija, kur tās iedarbības rezultātā ir iespējams redzami samazināt zemādas tauku slāņa nogulsnes, kas laikā gaitā nobīdās uz leju, padarot ādu smagāku, kā rezultātā veidojas dubultzods, «buldoga vaidziņi» un krokas uz kakla. Īpaši tas attiecas uz «slāvu tipa» pacientiem, kad zemādas tauki ir izteikti sejas apakšējā trešdaļā.

Tātad, HIFU izmantošanai ir daudz estētisku priekšrocību, tostarp: grumbu un rievu samazināšana; ļenganas ādas pievilkšana uz kakla; zoda līnijas, dekoltē un, ja nepieciešams, tauku slāņa samazināšana.


Latvijā tiek pārstāvēti trīs HIFU aparātu ražotāji: Ulthera (USA), Doublo (South Korea), Ultaformer III (South Korea). Ulthera ir pirmais aparāts, kas paredzēts neinvazīvai SMAS liftinga nodrošināšanai. Ultraformer III ir 2022. gada jaunākā profesionālā HIFU iekārta tirgū. Šodien speciālisti iesaka izmantot tieši šo ierīci, jo, pateicoties atjauninātajai tehnoloģijai, tā nodrošina ātrāku procedūras veikšanu (ko apstiprina pētījumi) un rada mazāku sāpju efektu. Kuru, atkal jau vairākkārt pārbaudījuši un aprakstījuši starptautisko klīniku ārsti.
Latvijā HIFU procedūras laikā netiek izmantota anestēzija. ASV un dažās Eiropas klīnikās var tikt piedāvāti dažādi anestēzijas veidi. Tās izmantošana ir pamatota, jo sāpju slieksnis katram ir atšķirīgs.

Aplikators vispirms iedarbojas uz ādas virsējo slāni un pēc tam uz dziļākiem slāņiem, lai panāktu optimālāku efektu. Iedarbība uz dziļākajiem slāņiem ir sāpīga.
Jo vairāk maināmo kārtridžu ir aparātam, jo vairāk iespēju efektīvi veikt atsevišķu zonu ādas liftingu, kā arī tauku samazināšanu (piemēram, dubultzodu).

Rezultātu ietekmē impulsa ātrums un koagulācijas (lipšanas) zonu pamatparametri. Jo vairāk koagulācijas punktu, jo spēcīgāks efekts. Ultraformer III ir 0,3 mm, Ulthera 1 mm. Arī maksimālā jauda Ultraformer III ir lielāka nekā Ulthera.

Komplikācijas pēc HIFU procedūras novēro reti. Atveseļošanās perioda nav, bet neliels apsārtums un pietūkums apstrādātajās zonās var saglabāties 2–3 dienas.

Svarīgi, lai praktizējošais ārsts, kurš veic procedūru un izmanto sarežģītas mīksto audu savilkšanas metodes spriedzes vektoru virzienos, būtu ieguvis sertifikātu tieši darbā ar uzlabotiem protokoliem.

Rezultātu noturīgums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp no jūsu vecuma ārstēšanas laikā un no tā, cik labi jūs rūpējaties par savu ādu un vispārējo veselību. Vidēji ārstēšanas rezultāti ir noturīgi divus gadus.

Tāpat kā pēc jebkuras estētiskās procedūras, dažas nedēļas pēc seansa ir jāizmanto saules aizsardzības SPF 50 līdzekļi.

Parasti ir pietiekami ar vienu seansu, lai iegūtu iespaidīgu kakla ādas atjaunošanos.


LIPO-PROCEDŪRAS

Kā minēts iepriekš, vairākiem pacientiem ar lieko tauku daudzumu un dubultzodu vispirms ir jāveic liposakcija. Tā var būt gan ķirurģiska, invazīva (lipolītiska), gan ultraskaņas neinvazīvā liposakcija.
Ultraskaņas liposakcija ir salīdzinoši jauna neķirurģiska korekcijas metode lokālo tauku nogulšņu likvidēšanai. Tās pamatā ir fokusētas ultraskaņas spēja iznīcināt tauku šūnu membrānas, veicināt to satura sadalīšanos un izvadīšanu no organisma.

Procedūras laikā ultraskaņa sasilda tauku šūnu membrānu līdz +45–+55°C un to iznīcina. Rehabilitācijas perioda nav. Taču jums noteikti būs nepieciešams atkārtots seanss. Bet šādas liposakcijas acīm redzamā priekšrocība ir tā, ka vienlaikus ar tauku depozītu samazināšanos, audu sasilšanas rezultātā, tiek pievilkta arī ļenganā kakla āda.

Ja salīdzina ultraskaņas liposakciju un lipolītisko līdzekļu izmantošanu, tad pirmajā gadījumā tiek izslēgts alerģiskas reakcijas risks, procedūra ir neinvazīva un nodrošina vienmērīgu tauku šūnu izvadīšanu (bez nelīdzenumu veidošanās), kas tiek novērota pēc lipolītisko līdzekļu izmantošanas kursa.

PĒCVĀRDS... 

Pirms jebkuru manipulāciju veikšanas vienmēr ir jākonsultējas ar speciālistu! Tas ir nepieciešams, lai noteiktu kontrindikācijas, noteiktu problēmu, procedūru skaitu, izmaksas un algoritmus utt. Izvēlieties speciālistus un klīnikas, kas var piedāvāt jums kompleksu pieeju. Noskaņojieties nopietnam darbam — tītara kakls uzreiz nepārvērsīsies par gulbja kaklu.

 

 


www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8722640
https://academic.oup.com/asj/article/39/2/201/5059000
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6559965
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8953599

 

 

 

 

Visērtāk ir abonēt! Sūtiet vārdu «Abonements» uz info@3ade.lv un mēs ar Jums sazināsimies!

Pārdošanas vietas -->

komentāri