Ставьте like и читайте!

Titānika flīžu raksti un pasaules metropoļu retro elpa vannas istabā!

01.04.2018, 3ade.lv

Titānika flīžu raksti un pasaules metropoļu retro elpa vannas istabā!

Interjera dizaineri aizvien biežāk atgriežas pie retro elementiem, harmoniski savienojot pagātni un tagadni.  Retro dizaina stilam raksturīga lineāra simetrija, taisnas ģeometriskas figūras un laidenas formas, un, apvienojot mūsdienīgas tendences ar senāk iecienītu noformējuma stilu, iespējams panākt gaumīgu, nobriedušai personībai raksturīgu mājokļa iekārtojumu.  Arī Latvijā iecienīti interjera dizaineri un pasākumu dekoratori novērojuši, ka šī tendence ir parādījusies gan mājvietas iekārtojumā, gan kāzu svinību telpu noformējumā un būs pieprasīta, jo atbilst klasiskām vērtībām un izstaro mājīgu eleganci.

Pēdējo gadu gaitā interjera dizaineri aizvien biežāk atgriežas pie retro stila elementiem interjerā. Pašlaik populāri ir eklektiska un harmoniska stilu sajaukšana un ultra mūsdienīgā savienojums ar seno. Īpaša vērība tiek pievērsta vannas istabas noformējumam. Eleganci no pagājušā gadsimta un Art Deco stila noskaņas var panākt pat ar vienu lielisku interjera priekšmetu - vienas vai divu retro stila mēbeļu un spoguļa iegādi kombinācijā ar brīvi stāvošu vannu,  kā arī ar atbilstoši izraudzītu gaismas ķermeņu palīdzību. Kā stāsta vides stiliste Baiba Prindule – Rence, ne katrs var atļauties marmoru un hromētas formas, taču mūžīgie romantikas mīlētāji būs sajūsmā par vannu ar kājiņām un koka paneļiem savā vannas istabā. Lai izceltu interjera centrālos elementus, pašas telpas veidotas maigi bēšos toņos, bet tekstilā vai flīžu dekorā dominē grezni raksti, kas lieliski mijiedarbojas. Baiba Prindule – Rence uzsver, ka tieši patīkami siltie dabas toņi interjerā, it sevišķi vannas istabā, kur ierasti ir mazliet vēsi, ienesīs telpā mājīgumu. Savukārt Sindija Vilde, pasākumu aģentūras Bordo īpašniece piebilst, ka šī stila ietvaros svarīgi ir nepārblīvēt telpu ar smagnējiem retro stila elementiem, tādējādi radot pretēju efektu, kad nav iespējams uztvert katra dizaina elementa detaļas. Arī Baiba piekrīt, ka tā ir māksla retro stilu pareizi un gaumīgi pielietot, lai spētu šīs tendences elementus iekļaut sava mājokļa noformējumā.

Jautāta, vai jau novērojusi retro stila pielietojumu latviešu dzīves vietas interjera iekārtojumā, Baiba stāsta, ka tieši šobrīd Art Deko detaļas kļūst arvien populārākas tieši telpu noformējuma aksesuāru pielietojumā, piemēram, nodilis un padrupis koks, pretstatīts pulētam akmenim, jo pretstati un kontrasti ir šī brīža aktualitāte. Pie eleganta, matēta melna metāla izlietnes jaucējkrāna un spīdīgi baltas vannas piestāvēs raupjš koka bluķis, uz kura stāv atturīgi vannas istabas priekšmeti. “Šāds stils ir izteikta tendence šogad! Mūs tik ļoti ir nogurdinājis perfekcionisms, ka vienkārši izmisīgi nepieciešams kas sens, izjaucot ierasto lietu kārtību.” uzsver Baiba.

Šī gada pieprasītākie elementi, kurus svarīgi ievērot tiem, kas savu mājokli vēlas iekārtot retro stilā, it īpaši -  vannas istabu, kurā pavadām tik daudz laika, ir tendencei raksturīgā izlietnes jūras izskalota koka materiāla galdiņa virsma, skapji un atvērti plaukti, kuros rindojas pieskaņotas tonalitātes dvieļi.” Tendenci skaidro vides stiliste Baiba. “Stilu papildinās vannas istabas paklājiņi no džutas materiāla, kas sniedz gan tonalitāti, gan pēdu masāžu no rītiem. Pīti grozi, gan no klūgām, gan salmiem, kuros glabāt drēbes, izlietotos dvieļus un tualetes papīra rullīšus. Koka trauciņi kosmētikas niekiem – vatītēm un zobu birstēm…. Antīkas koka vai ģipša detaļas kā dekori, zaļi telpaugi, tie rada īpašu sajūtu vannas istabā, un raupja koka bluķi kā mazi paaugstinājumi vai galdiņi.” Savukārt tiem, kas īpaši bauda ūdens priekus, Baiba iesaka vannas istabā novietot kādu ādas mēbeli,piemēram, masīvu tumšbrūnas ādas krēslu, uz kā nomest halātu, pirms doties dušā. Lina dvieļi un halāti ir šim stilam īpaši piestāvošs materiāls.

 

Retro stila paraugdemonstrējums vannas istabā ar Art Deco rotaļīguma un Bauhaus minimālisma apvienojumu.

Viena no šī gada elegantākajām retro stila vannas istabas kolekcijām tapusi vācu ražotāja Villeroy & Boch paspārnē. Kā stāsta zīmola pārstāve Latvijā Liene Freimane, retro un vintage ir modē, un šī klasika atgriežas arī vannas istabās, apvienojot senatnīgu izsmalcinātību ar novatorisku tehnoloģiju un mūsdienīgu komfortu. Villeroy & Boch vannas istabas kolekcijas Antheus radītājs, dizaineris Kristians Hāss, dēvē par 20. gadsimta 20. gadu lielisko eleganci, un to ataino ar smalkiem materiāliem, līdzsvarotām proporcijām un ģeometriskām kontūrām, iedvesmojoties no Art Deco stila rotaļīguma un Bauhaus minimālisma un tīrās skaidrības. Īpašā koka finiera, nerūsējošā tērauda un marmora apvienojums akcentē elegantu dizainu, vienlaikus dodot vannas istabai unikālu un individuālu izskatu un izceļot klasiskas vērtības, izcilu meistarību un ilgstošu dizainu.

 

Atgriez vēsturi! Titānika flīžu raksti vannas istabā.

Savukārt lielākais pārsteigums šogad ir Villeroy & Boch zīmola radītā jaunā dušas paliktņu līnija Subway Infinity, kas izstaro tīru retro un kļūst par iespaidīgu akcentu jebkurā vannas istabā, pateicoties saviem pielāgotajiem īpašā tehnoloģijā veidotajiem ViPrint dekoriem. Neticami, bet kolekcijas radītāji iedvesmojošies gan no 19.gadsimta slavenā Mettlach flīžu mākslas darbiem, kuru pamatā bija senās romiešu grīdas mozaīkas, kā arī no oriģinālā Villeroy & Boch flīžu raksta, kas reiz dekorēja leģendārā kruīza kuģa Titānika grīdas! Mūsdienīgie dušas paliktņu izsmalcinātie motīvu kombinācijas rada īpašu stilu, kas lieliski atbilst modernam retro izskatam.

 

Šogad modē! Drosmīga un mūsdienīgi senatnīga retro stila vannas istaba.

Viennozīmīgi bezbailīgu retro stila dizainu un visaugstāko kvalitāti zīmols Villeroy & Boch demonstrē Hommage kolekcijā, kuru iedvesmo greznās vannas istabas, kas gadsimtu mijā bija pieejamas lielākajās Eiropas pilsētās - 1920. gadā Berlīnē esošās vannas istabas bija pārāk zemas un tradicionālas, Londonā tās bija ievērojami izsmalcinātākas, savukārt Parīzē tajā laikā tās bija daudz sarežģītākas un elegantas. Spilgts un lineārs dizains padara vannas istabu klasiski elegantu un izsmalcinātību, savukārt mēbeļu siltais valriekstu tonis un augstas kvalitātes vannu un izlietņu Carrara marmors uzsver kolekcijas senatnīgo stilu.

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs