Vēl nesen modē bija mākslīgais skaistums, izsmalcinātība un skaists ārējais veidols. Šodien šis virziens ir mainījies – aktuāls ir veselīgs dzīvesveids un dabiskais skaistums. Ne tikai parastie ļaudis, bet arī daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki atsakās no plastiskajām operācijām un injekcijām, noņem mākslīgās skropstas un nagus un pievēršas dabiskumam, kur mākslīgajām sastāvdaļām nav vietas. Tagad svarīgāka ir laba veselība nevis tūlītējs, acīm redzams rezultāts!
Ķīniešu sievietes jau kopš seniem laikiem zina, kā rūpēties par sevi un ļoti uzmanīgi attiecas pret savu veselību. Senos laikos saimniecei katru dienu bija jāizskatās kā dievietei, lai viņas vīrs nelūkotos uz citām skaistulēm un neapņemtu jaunu sievu. Neskatoties uz visām feminisma tendencēm un izpausmēm, sieviete joprojām vēlas, lai viņas vīrietis skatītos tikai uz viņu. Šodien mēs runāsim par skaistuma un jaunības saglabāšanas noslēpumiem. Galu galā es par to zinu gandrīz visu!
AUTORS: TRADICIONĀLĀS ĶĪNAS MEDICĪNAS SPECIĀLISTE, SAMI CENTRA VADĪTĀJA ZUMRAT ABILEVA.
Ķīnai skaistuma jomā izdodas apsteigt pārējo pasauli, neskatoties uz to, ka laiki mainās, un šī joma, kā zināms, nekad nestāv uz vietas. Jūs varat jautāt, kā Ķīnai izdodas kļūt par tendenču noteicēju. Tomēr šajā jautājumā nav nepieciešams no jauna izgudrot velosipēdu. Tās skaistuma noslēpumi ir diezgan rūpīgi saglabātas pagātnes tradīcijas un rituāli, kas ir skaidri saprotami, balstīti uz pamatiem, pieejami, un tiek nodoti no paaudzes paaudzē. Paskatieties paši...
JAUNS SKAISTUMKOPŠANAS «GADŽETS» NO SENĀS ĶĪNAS
Guaša masāža parādījās Rietumos diezgan nesen, bet Ķīnā to izmanto jau vairāk nekā 3000 gadus. Šī procedūra tiek veikta, izmantojot dabīgas izcelsmes plāksnes, kas izgatavotas no bifeļu ragiem, imitējot skrāpējošas kustības un ievērojot sejas un ķermeņa masāžas līnijas. Līdz ar to radies arī nosaukums: «gua» — kustība vienā virzienā, «sha» — slikts/-ais, attiecīgi , «noskrāpēt visu slikto».
Rezultātā: uzlabojas asinsrite; tiek atslābināti muskuļi; paaugstinās ādas tonuss, uzlabojas tās krāsa; tiek novērsts pietūkums; sākas organisma attīrīšanas un dziedināšanas process.
«Man ļoti patīk nefrīta skrāpji – Debesu valdnieka un Ķīnas imperatoru akmens. Nefrīts ir nevainojamas tīrības, harmonijas, tikuma un nemirstības iemiesojums. Šo procedūru Jūs varat veikt mūsu SAMI centrā, kur mēs iesakām arī apgūt šīs masāžas tehniku, izmantojot skrāpjus.»
VISS JAUNAIS IR LABI AIZMIRSTS VECAIS
Vēl viena pagātnes tendence. Zaļā tēja, žeņšeņs, rīsi, bambuss, sarkanais sandalkoks, griķi, Angelica (Ķīnas dižzirdzene), aziātiskā centella – visas šīs sastāvdaļas ķīniešu tradicionālajā medicīnā ir zināmas gadsimtiem ilgi, un tagad tās tiek aktīvi iekļautas ādas kopšanas līdzekļos. Šajā ziņā ķīniešu sievietēm ir ļoti paveicies: visas sastāvdaļas vienmēr ir rokas stiepiena attālumā, tāpēc daudz mazāk jādomā par procedūrām salonos un skaistumkopšanas veikalu apmeklēšanu. Ķīnā augošie augi ir īsts atradums pretnovecošanās medicīnas nozarē, un mūsdienās tieši šie augi tiek izmantoti kā galvenās sastāvdaļas anti-aging produktos.
Pārliecinieties paši – zaļā tēja ir galvenais ķīniešu sieviešu dzēriens. Tā satur vairāk nekā 400 organismam noderīgas vielas. Tā ir pazīstama ar savām antioksidējošajām un pretnovecošanās īpašībām. Tiesa, to var izmantot ne tikai kā dzērienu. Pievienojot dažus pilienus rozmarīna eļļas zaļajai tējai, rodas lielisks līdzeklis matiem, kas stiprina matu saknes un piešķir spīdumu. Savukārt, pievienojot zaļo tēju vannojoties, tiek mazināts pietūkums un ķermenis saņem vērtīgas, barojošas vielas.
Angelica, sieviešu augu karaliene, satur fitoestrogēnus, dabiskos kumarīnus, apmēram 20 ēterisko eļļu veidus (pinīns, simēns, kamfēns, mirsēns, ligustilīds utt.), ferulskābi, polisaharīdus, A, E, B12 vitamīnus, kalciju, magniju, dzelzi. Šis augs palīdz regulēt sievietes organisma hormonālo līdzsvaru, novērš garastāvokļa svārstības, atvieglo pirmsmenstruālo un klimakteriālo sindromu, atbrīvo no karstuma viļņiem, novērš osteoporozes attīstību, bagātina asinis, novērš to sabiezējumu un aktivizē asinsriti. CHAI HU augs tiek dēvēts par “ātro palīdzību”, pateicoties tā brīnumainajām ārstnieciskajām īpašībām un plašajam izmantošanas spektram. Tas ir ļoti noderīgs gan sieviešu, gan vīriešu veselībai. Paaugstina potenci; attīra organismu no toksīniem saindēšanās (pat radiaktīvā starojuma) gadījumā; normalizē gremošanu, samazina svaru, stiprina imūnsistēmu un nervu sistēmu.
Ķīnietes labprātāk mazgājas ar ūdeni un rīsu etiķi (proporcijā 1:20) nevis ziepēm un putām. Tieši rīsu ūdens ir viena no populārākajām tendencēm pašreizējā “dabiskajā” virzienā. Austrumu skaistules veido sejas maskas no svaiga gurķa vai alvejas un olu baltumiem.
PUNKTU JEB AKUPUNKTŪRAS PIEEJA
Akupunktūra ir plaši pazīstams tradicionālās ķīniešu medicīnas virziens, kurā organisma dziedināšana notiek, aktivizējot īpašus punktus, kas atrodas uz svarīgiem enerģijas kanāliem. Akupunktūra jeb adatu terapija ir viena no populārākajām un pieprasītākajām procedūrām Rietumos. Taču kopumā TĶM netiek balstīta tikai uz šo pieeju. Skaistuma plāksteru, teipu, akupunktūras masku iedarbības pamatā ir nekas cits kā akupunktūra un iedarbošanās uz punktiem un meridiāniem.
IEKŠĒJAIS SKAISTUMS
Ķīnieši saka, ka skaistums sākas no iekšienes. Dzīvot saskaņā ar sevi, ar ārpasauli, rūpīgi attiekties pret iekšējo orgānu darbību – tas kopveselumā dāvā skaistajai cilvēcei izcilu veselību un nezūdošu šarmu jebkurā vecumā. Daudzas mūsdienu sievietes sūdzas par sliktu veselību un “sieviešu” veselības problēmu dēļ nevar dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. No ginekoloģiskās veselības ir atkarīga pilnvērtīga sievietes dzīve, iespēja kļūt par māti, ārējā pievilcība un aktivitāte. Nogurdinošais PMS, cikla traucējumi, pēc tam klimakss un menopauze...
Integrēta pieeja un iekšējā skaistuma tendence strauji uzņem apgriezienus. Mēs atrodam aizvien vairāk pierādījumu, ka pareiza uztura un vielu deficīta novēršana ir skaistuma un veselības pamats. Bieži vien bāla sejas krāsa un nepamatots nogurums ir uzturvielu trūkuma simptoms organismā. Tāpat liekais svars ne vienmēr ir pārēšanās rezultāts, bet gan hormonu darbības traucējumi un mikro- un makroelementu deficīts.
Šī problēma ir īpaši aktuāla sievietēm pēc 35 gadu vecuma, kad viņas sāk ieklausīties savā organismā un tā vajadzībās. Un tajā pašā laikā, viņas aizsteidzas notikumiem pa priekšu un satraucas par gaidāmo klimaksu un menopauzi.
Daudzi uzskata, ka līdz ar menopauzi iestājas arī vecumdienas un noraksta sevi. Taču menopauze nav slimība, tā ir dabiska sievietes organisma pāreja no bērnu radīšanas perioda uz pēcmenopauzes periodu. Parasti iekšējo sistēmu pārstrukturēšanās laikā sievietei nevajadzētu izjust nekādu diskomfortu.
Menopauzes norise būs atkarīga no jūsu attieksmes pret savu veselību, no dzīvesveida. Tas attiecas arī uz sliktajiem ieradumiem, uzturu, dienas režīmu un stresu...
«Menopauze ir viena no klimaksa stadijām, kad sievietes organismā notiek īpaši straujas pārmaiņas.
Olnīcās vairs nav olšūnu, samazinās progestrona un estrogēna līmenis, beidzas menstruācijas. Nepatīkamo sindromu dēļ, tādu kā asinsspiediena svārstības, noguruma sajūta, bezmiegs, nervu spriedze, svīšana, reibonis, pasliktinās veselības stāvoklis...
TĶM piedāvā ne tikai fitoterapiju un atjaunojošas procedūras veselības uzlabošanai, bet arī cigun vingrošanu ārsta uzraudzībā, apvienojot dažādus vingrinājumu kompleksus.»
PREVENCIJA UN KOMPLEKSĀ TERAPIJA
Rietumu medicīna tiek iedalīta sīkākās jomās. Ar sieviešu problēmām jūs nosūtīs pie ginekologa, mammologa, endokrinologa. Un katrs ārsts ārstēs “savas” slimības. TĶM ārstēšana tiks vērsta uz labsajūtas atjaunošanu visā organismā. TĶM — tā ir māksla neslimot un ilgi saglabāt jaunību. Kā teicis izcilais dziednieks Sun Simiao: “Cilvēki, kuri prasmīgi izturas pret savu veselību, ārstē slimību, kuras vēl nav.”
Mūsu SAMI centra speciālists vispirms meklēs veselības pasliktināšanās iemeslus. Piemēram, vājas menstruācijas, visticamāk, būs saistītas ar nepietiekamu asins daudzumu, un šis stāvoklis (papildus asins zudumam) parasti ir saistīts ar liesas un kuņģa darbības problēmām, kā arī nepilnvērtīga uztura dēļ. Savukārt PMS var izraisīt asins stāze aknās, enerģijas trūkums aknās vai nierēs.
«TĶM piedāvā īpašu AUGU KOMPLEKSU kursu veidā, kas mazinās hormonālo izmaiņu radītās neērtības, kā arī palīdzēs atrisināt problēmas, kas saistītas ar sievietes veselību jebkurā vecumā. Dažu mēnešu laikā pēc augu kompleksa lietošanas, izzudīs visas nepatīkamās MENOPAUZES izpausmes. Jūs vairs nemocīs KARSTUMA VIĻŅI, TRAUKSMES sajūta un sirdsklauves.»
ANGELIKA DANG GUI
“Sieviešu ārstniecības augu karaliene” jeb “sieviešu žeņšeņs” satur fitoestrogēnus, dabiskos kumarīnus, apmēram 20 ēterisko eļļu veidus (pinīns, simēns, kamfēns, mirsēns, ligustilīds utt.), ferulskābi, polisaharīdus, vitamīnus A, E, B12, kalciju, magniju, dzelzi. Regulē sievietes organisma hormonālo līdzsvaru, normalizē garastāvokļa svārstības, atvieglo pirmsmenstruālo un klimakteriālo sindromu, atbrīvo no karstuma viļņiem, bagātina asinis, novērš to sabiezēšanu un aktivizē asinsriti.
PORIA FU LING
PORIA pamatā ir reta sēne, kas parazitē priežu saknēs. To lieto kā tonizējošu, atjaunojošu, nomierinošu līdzekli nervu sistēmas izsīkumam; insultam; hroniska noguruma sindromam; ēšanas traucējumiem un kuņģa-zarnu trakta slimībām, ginekoloģiskām slimībām.
BUPLEURI RADIX CHAI HU
Plaši izmanto tautas medicīnā, un to dēvē par “ātro palīdzību”, pateicoties tā brīnišķīgajām ārstnieciskajām īpašībām un plašajam pielietojumam. Paaugstina potenci; attīra organismu no toksīniem pēc saindēšanās (pat radioaktīvā starojuma); normalizē gremošanu, samazina svaru; stiprina imūnsistēmu un nervu sistēmu.
VESELĪBAS CENTRS SAMI
CITADELES IELA 2, LV¬1010, RĪGA, LATVIJA
+371 28444656
INFO@SAMI.LV
WWW.SAMI.LV
komentāri