Ставьте like и читайте!

TRENDUS diktē nevis BLOGERI, bet ZINĀTNIEKI un ĀRSTI

29.07.2018, 3ade.lv

TRENDUS diktē nevis BLOGERI, bet ZINĀTNIEKI un ĀRSTI

Pēc tam, kad VOGUE sāka rakstīt par invazīvām procedūrām, nevis tikai par brīnumiedarbīgiem masu mārketa krēmiem, mēs pievērsāmies šai tēmai daudz atklātāk un ar zināšanām. Jā-jā. Būt trendā – tas nenozīmē zināt no galvas visu Balenciaga kolekciju. Taču jābūt skaidram priekšstatam par to, kas ir modē arī invazīvo metožu jomā.

Andrejs Vaganovs-Daškovs, ārsts kosmetolog

 


Ārsts Vaganovs-Daškovs viens no pirmajiem sāka runāt par tendencēm, par to, kā strādāt ar to vai citu vecuma grupu, kādas nepieciešamības ir sievietēm dažādos vecumos un sociālos slāņos. Tieši tāpēc mēs vērsāmies pie viņa ar jautājumu: kādas tendences mūs gaida injekciju kosmetoloģijā un kā notestēt speciālistu, kas šos trendus spējīgs realizēt dzīvē?

Autore: Almaza Pirha

 

Dakter, lielas lūpas un kontūrings jau pagātnē? Kādas sejas modē „nēsāt” šodien?

Šodien mēs izskatām trendus, vadoties pēc paaudžu teorijas un pieprasījuma, kurus mums uzstāda pacients. Katrai vecuma grupai tās šobrīd ir četras: BEBI BUMERI (BB), 1943-1963, PAAUDZE X, 1963-1983, PAAUDZE Y (milleniāli), 1983-2003, PAAUDZE Z (digitālā), 2003-2023 – būs dažādi sejas trendi.

BB vissvarīgākais ir izskatīties kopti. Tāpēc visa kopšana būs virzīta ādas krāsai un starojumam.

X grib izskatīties jauni, pievilcīgi un seksuāli, tostarp, maksimāli dabiski. Tādēļ viņi aktīvāk par citiem seko jaunākajām metodēm, invazīvajām nē. Un visaktīvāk sevis kopšanā izmanto manuālās tehnikas.

Y – tas ir hipertrofētā “instagrama paraugu” skaistuma un maksimāla dabiskuma MIKSS.

Paaudze Z tikai formējas, bet jau sāk izpausties viņu pieprasījums – viegli izteiktas lūpas un vaigu kauli.


Kopš kāda laika kļuva populāri veikt injekcijas ar “tīru” hialuronskābi. Ja preparāti – tad tikai ar vitamīnu, aminoskābju un peptīdu kompleksu... Kas tie par preparātiem un kādu uzdevumu tie atrisina?

Tehnoloģijas virzās uz priekšu, un mēs revitalizantu tirgū redzam preparātu grupu, kas izrāda polirevitalizējošu iedarbību. Tie var sevī iekļaut hialuronskābes hibrīdos kompleksus (dažāds molekulārais svars un daļēja stabilizācija), vitamīnu, minerālu, antioksidantu un peptīdu kompleksus. Tas ļauj pacientam daudz retāk apmeklēt ārstu kosmetologu, jo tādiem preparātiem piemīt prolongēta iedarbība, spēja atrisināt uzreiz vairākus uzdevumus.

Daži preparāti iekļauj vairākus desmitus aktīvo anti-age komponentu – vitamīni, aminoskābes, koenzīmi un antioksidanti – kas spējīgi dziļi iedarboties uz ādu, atjaunojot šūnu aktivitāti atgriežot ādas sākotnējo kvalitāti.

 

Soli pēc soļa mainās attieksme pret botulotoksīnu... sieviete vairs nevēlas nekustīgu seju. Viņa grib saglabāt mīmiku, normāli smaidīt, valdīt pār savām emocijām. Kas panākts šajā jomā?

Patiešām tā ir. Pacients vēlas izskatīties daudz dzīvāk, tostarp, bez grumbām. Izejot no tā, mainījušās neiromodulētāju tehnikas un devas. Līderpozīcijas ieņem koncepcija “dzīvā seja”– bez grumbām. Ārsts analizē pacienta mīmiku un noņem no sejas negatīvo skepticisma modeli, skumjas, formējot pacientam pievilcīgu tēlu.

Šobrīd arvien grūtāk noteikt, vai sieviete ķersies pie botulotoksīna injekcijām. procedūra „dzīvā seja” tiek veikta divos posmos. Vispirms preparāts tiek ievadīts minimālās devās, bet vēlāk – pēc 7-10 dienām, kad ir skaidra individuālā reakcija uz preparātu, tiek veikta otrā injekciju sērija. Tāda „divpakāpju” sistēma izslēdz kļūdas ar dozēšanu un „pārkorekciju”. 

“Sāpīgi – tātad labi. Zilumi – tātad kop sevi”. Šobrīd arī tas viss ir pagātnē. Kosmetoloģija tiek būvēta uz vienkāršotu procedūru un maksimāla komforta principa? Kā ārsts to sasniedz? Un vai tas nozīmē, ka speciālists ir “trendā”?

Šodien mūsu pacients nevar izkrist no sociālās dzīves, viņš vienmēr ir redzeslokā. Tāpēc “pusdienlaika procedūras” izgājušas priekšplānā. Traumatiskas preparātu ievades tehnikas nomainījušās uz atraumatiskām. Tā, piemēram, revitalizācija (hialuronskābes ievade) tagad tiek veikta mikrobolusu tehnikā (preparāta lielu devu punktveida ievade dziļos audu slāņos 5-8 sejas punktos) vai ar kārtridžu – speciāla atraumatiska adata, kas netraumē asinsvadus.

Šobrīd reti kurš no mūsdienu speciālistiem veic biorevitalizācijas procedūru tā, lai 2-3 dienu laikā pārvērstu pacienta seju par birkin bag atloku no krokodilādas. 


Tagad mēs visi “skriesim” atvaļinājumā, un labi ja paķersim līdzi krēmu ar SPF. Kādas procedūras iesakāt veikt pirms atvaļinājuma?

Protams, pirms atvaļinājuma, īpaši tad, ja atvaļinājums būs pie jūras, vajag veikt biorevitalizācijas procedūru divas nedēļas pirms atvaļinājuma un uzreiz pēc tā, novēršot fotonovecošanos, aizsargājot ādu no iekšpuses.

Mēs esam pieraduši pie biorevitalizācijas injekcijām. lāzera biorevitalizācija notiek pēc tā paša principa, bet nokļūt preparātam dziļajos slāņos palīdz lāzers.

 

 

 

Avots: BEAUTY CLOUD, Foto: shutterstock

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs