Ставьте like и читайте!

Vecumdienas ausu galos ...

17.04.2018, 3ade.lv

Vecumdienas ausu galos ...

Lielie riņķi un "lāses", pusriņķi un krusti, ģeometriskas figūras, masīvie auskari-lustras no dārgakmeņiem un dimanta šandeljeri. Ja esiet iecienījusi nēsāt lielus auskarus, tad, iespējams, kādreiz ienācis prātā, kas notiks ar ausu ļipām, pārkāpjot 40 gadu slieksni. Vai arī ne?

Ausu ļipiņas tiek pakļautas tādam pašam novecošanās procesam kā visas pārējās mūsu ķermeņa daļas. Regulāra to apkarināšana tās ar rotājumiem neizbēgami veicinās to, ka ausis kļūs par anti-novecošanās programmas problēmu numur viens.

Lai ausu ļipas paliek pievilcīgas un jauneklīgas pēc iespējas ilgāk:

1. Ik rītu veiciet ausu masāžu – uz ausīm projicējas gandrīz visas refleksogēnās zonas no visiem orgāniem un ķermeņa sistēmām. Saspringtu vietu parādīšanās uz ausīm, atkarībā no to atrašanās vietas, norāda uz dažiem patoloģiskiem procesiem organismā.

2. Rūpējieties par ausīm tāpat, kā par sejas un kakla ādu: attīriet, klājiet losjonus, serumus, maskas un krēmus.

3. Noņemot kosmētiku, necentieties aizsmērēt meikapa paliekas pie ausīm - tas viņām par labu nenāks.

4. Uzklājiet sauļošanās krēmus arī uz ausīm, it īpaši tas attiecas uz īsu matu griezumu īpašniecēm.

5. Kroka gar auss līniju norāda vai nu par taukaudu trūkumu vai tonusa zudumu sejas apakšējā trešdaļā. Apgūstiet feisbildinga vingrinājumus - stipriniet vaigu kaulus, zodu un kaklu.

Atrisināt problēmu ar ausu ļipām ļaus speciāla procedūra – estētiskā otoplastika. Šī ir viena no vienkāršāk paveicamām plastikas operācijām. Tai nav nepieciešama hospitalizācija un tā var tikt veikta ambulatorajos apstākļos. Komplikāciju iespējamība pēc šādas operācijas ir pilnībā izslēgta. Rehabilitācijas periods ilgst 7-10 dienas, un pēc trim mēnešiem atļauts atkal valkāt auskarus. Papildus vecuma radītām izmaiņām norādījums šai operācijai ir pagarinātas vai pārmērīgi platas ausu ļipiņas, keloīdu paplašināšanās pēc ausu caurduršanas, rētu radītie iekaisumi un citi defekti.

***

Ja gulties "zem naza" nav nedz vēlmes, nedz nopietnu medicīnisku norādījumu, palīgā nāk dermālie filleri ar hialuronskābi vai pašu taukiem (lipofilings) pamatā. Pildvielu darbība ar hialuronskābes bāzi vidēji ilgst 4-5 mēnešus, un efekts no želejfilleru lietošanas auss ļipiņu zonās, ņemot vērā kustību neesamību šajā zonā un zemu metabolisko aktivitāti, saglabājas ievērojami ilgāk.

***

Neraugoties uz to, ka korekcija ar pildvielām ar hialuronskābi pamatā var būt lokāla, lipofilingam ir nepieciešama sagatavošanās. Lipofilings ir tad, kad tiek izmantotas jūsu pašu tauku šūnas.

Pašu tauku audi, ko izmanto lipofilingā, - universāla pildviela, ko var izmantot, lai aizpildītu jebkuras zonas. 20-90% no transplantējamām šūnām iedzīvojas un saglabājas uz visiem laikiem. Šie minimālie 20% jau vien ir izdevīgāk nekā tradicionālais fillers.

Neraugoties uz to, ka lipofillings ir vienkārši paveicama procedūra, tā ir plastiskā operācija, tāpēc to var paveikt tikai un vienīgi plastikas ķirurgs. Pirms lipofillinga tiek veikta standarta pirmsoperācijas pārbaude. Lipofilings, atkarībā no transplantējamo tauku audu tilpuma un zonas, kur šūnas tiks pārstādītas, tiek veikts vietējās vai kombinētās anestēzijas veidā. Ir skaidrs, ka tikai ausu ļipiņu dēļ šī operācija nav tā vērta. Tomēr, ja izlemsiet taukus «transplantēt» globāli, piemēram, no gurniem uz krūtīm, neaizmirstiet arī par ausīm.

***

Vēl viena alternatīva ir Radiesse pildviela, kuras pamatā ir kalcija hidroksiapatīts. Radiesse preparāta ievadīšana dermas dziļajos slāņos provocē fibroblastus vairāku mēnešu garumā ražot kolagēnu un elastīnu. Radiesse preparāts ne vien stimulē paša kolagēna un elastīna ražošanu, bet arī veido nepieciešamo apjomu problemātiskajās zonās. Lietošanas ilgums ir gads. Tomēr rezultāts novērojams ne ātrāk par 3 nedēļām.

 

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs